Картини Катерини Білокур «оживуть»

Baner4

До 120-річчя всесвітньо відомої української художниці Катерини Білокур, який відзначається цьогоріч, Національний музей українського народного декоративного мистецтва підготував мистецький проєкт «БІЛОКУР», мета якого – популяризація творчого доробку геніальної українки.

Проєкт здійснюється за підтримки Українського культурного фонду і передбачає низку цікавих та інноваційних заходів, одним з яких є видання книги мистецтвознавиці та арткритика Олесі Авраменко, котра містить не тільки маловідомі факти про життєвий шлях та творчість української мисткині, але й включає інтерактивні елементи.

20 сторінок (картин) цієї книги «оживуть» за допомогою доповненої реальності, яка перетворить процес читання на своєрідну гру та значно розширить читацьку аудиторію, залучивши молодих людей. Книга незабаром побачить світ та займе своє почесне місце на полицях бібліотек, шкіл мистецтва та інших закладах культури.

Shablon_940x720_3

Завдячуючи проєкту «живими» та «рухливими» стануть і 17 із 37 картин видатної художниці з колекції музею. Ці роботи стануть частиною широкомасштабної ювілейної виставки «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів», яка відкриється в листопаді. Вона розповість не тільки про долю художниці-самоуки з Богданівки, що підкорила світ, але і про тих особистостей, які зіграли особливу роль в її житті: Оксану Петрусенко, Павла Тичину, Тараса Шевченка, Василя Нагая та багатьох інших.

Крім того, за допомогою аудіо гіда та доповненої реальності гості музею зможуть самостійно ознайомитись з цікавими подробицями про створення 10 робіт Катерини Білокур, її епістолярною спадщиною, почути коментарі сучасників мисткині.

Shablon_940x720_4

Приємним сюрпризом для шанувальників творчості великої художниці буде демонстрація загублених робіт – «Цар Колос» та «Березонька», які наразі вважаються втраченими після виставки у Парижі 1957 року. Завдяки новітнім технологіям глядачі вперше зможуть побачити їх на виставці.

Проєкт «Білокур» реалізується за участю 8 музеїв України: Києва, Яготина, Полтави і Львова.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа