«Херсон. Висока вода» – відкриття виставки фотографій Вікторії Івлєвої

У ніч із 5 на 6 червня 2023 р. окупаційні сили російської федерації скоїли воєнний злочин і акт екоциду – підірвали Каховську ГЕС. У зоні лиха опинилися десятки тисяч людей, було затоплено майже 100 населених пунктів.

8 червня до м. Херсон прибула журналістка Вікторія Івлєва, яка провела там відтак майже два місяці, документуючи наслідки катастрофи.

У її фоторефлексіях – біль від картин суцільної руйнації, затхлої води й нещасних людей, в один момент позбавлених відчуття дому та безпеки.

«Заходиш у будинок – шпалери змиті, а подекуди в стінах просто промоїни, підлога зі стелею мало не місцями помінялися, бруд, мул, усе в якійсь липкій гидоті з річкового дна. Тонни викинутого майна, що стало вмить непридатним; тонни, тонни того, що за кілька днів до цього було будинком, одягом, садом; купи мокрих книжок різними мовами, що розповзаються по швах, телевізори та швейні машинки, забиті глиною і мулом так, що відшкребти їх неможливо, бите скло, дика спека та вологість – і пливе над усім огидний сморід».

Презентація проєкту відбудеться 5 червня о 15:00.

Вікторія Івлєва

(1956 р. н., м. Ленінград) – російська фотодокументалістка, журналістка й волонтерка, лауреат премії World Press Photo за репортаж ізсередини чорнобильського реактора (1992 р.). Відкрито виступає на підтримку України від 2014 р., займалась евакуацією людей із м. Слов’янськ, потім – із Луганщини, організаторка й учасниця пікетів за звільнення Олега Сенцова та інших політв’язнів-українців у російській столиці, підтримувала українських моряків під час їхнього перебування в СІЗО Лефортово.

Живе у м. Київ від початку широкомасштабної війни, активно займається фотографією, журналістикою та волонтерством, евакуювала родини з м. Бахмут і Лисичанськ, організовувала повернення в Україну двох незаконно вивезених на територію держави-агресора дітей, допомагає українським військовополоненим.

Двоє синів Вікторії також проживають в Україні. Евакуювали цивільне населення з м. Лисичанськ, Соледар і Бахмут. Нині старший син волонтерить на Донбасі, розвозить воду до прифронтових сіл, молодший – бойовий медик.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа