Фільм-лавреат Венеційського кінофестивалю «Цензорка» вийшов онлайн

Дебютний ігровий фільм «Цензорка» словацького документаліста Петера Керекеша про одеську жіночу колонію вийшов онлайн.  Стрічка доступна на території України з українськими та англійськими субтитрами. 

«Цензорка» — історія Лесі, яка відбуває покарання в колонії для жінок. Вона народжує та виховує сина, сподіваючись не втратити опіку. За нею спостерігає цензорка Олена, які все важче залишатися осторонь.

В основі сюжету «Цензорки» реальні історії ув’язнених жінок Одеської виправної колонії №74. Це була одна з двох українських в’язниць, де покарання відбували вагітні та жінки з новонародженими дітьми.

Головну роль виконала акторка Марина Клімова («Погані дороги»), в одному з епізодів з’явився Вʼячеслав Довженко («Кіборги»). Цензоркою стала справжня співробітниця пенітенціарної служби Ірина Кір’язева, у фільмі також зіграли працівниці колонії та жінки з реальним досвідом увʼязнення.

Світова прем’єра стрічки відбулася в секції «Горизонти» Венеційського міжнародного кінофестивалю, де отримала Приз за Найкращий сценарій. Словаччина висунула стрічку на здобуття Премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Українська прем’єра відбулася на Київському тижні критики в 2022 році.

«Цензорка» також здобула Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції, та Нагороду «Срібний Х’юґо» за Найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо.

Фільм знятий у копродукції Словаччини, Чехії та України.

10% з кожного квитка Такфлікс передає фонду «Повернись живим», ще 50% — творцям кіно. 

Фільм
Трейлер
Кадри
Постер

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа