Школярки Навчально-виховного комплексу № 1 імені Миколи Хорунжого Семенівської селищної ради Тетяна Пасько та Софія Шатило отримали нагороди Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра», підсумки якого оголошено 23 квітня.
На третє щорічне змагання, проведене Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України, «Львівським товариством» у місті Києві та Львівським національним університетом імені Івана Франка, було надіслано з усіх областей України 1425 учнівських робіт у 4-х номінаціях «Поезія», «Проза», «Драматургія» та «Краща ілюстрація до твору І. Франка» у двох вікових категоріях 6–11 і 12–16 років. Організатори 4 травня листами привітали переможців.
У номінації «Драматургія» десятикласниця Семенівського НВК № 1 імені Миколи Хорунжого Тетяна Пасько за кількістю балів виборола третє місце за патріотичну п’єсу на чотири дії «Головне – вірити!», учениця 6 класу Софія Шатило, представивши п’єсу на три дії «Подарунок» про дружбу однолітків, стала дипломанткою.
Лише цього навчального року Тетяна Пасько посіла друге місце з дитячою казкою “Лютик у Країні брехунів” в обласному змаганні та в ХІХ Всеукраїнському конкурсі (обласному етапі) учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінації «Література» з жанровою тріадою (образок, есе, інтерв’ю) “Інший погляд”, присвяченою громадському діячеві, депутату Полтавської обласної ради Володимирові Куцоволу – щирому другові талановитих дітей. Минулоріч старшокласниця була третьою в обласному літературному конкурсі до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара «Відлуння заповітів земляків» Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді Полтавської обласної ради. Це був дебют Тетяни Пасько в МАН. А за рік до цієї перемоги юна літераторка була глядачкою в залі на цьому змаганні, де випускниця НВК Вікторія Чернецька перемогла й стала лауреатом обласної премії імені Володимира Степанюка. Неоціненний досвід, який сприяв успіху Тетяни. Вона – активна учасниця творчих конкурсів. І головне – не розчаровується, якщо не в призерах, навпаки – прагне нових здобутків!
У минулому навчальному році Софійка Шатило вперше спробувала себе як казкарка. Бажання взяти участь в обласному змаганні було настільки щирим, що її перемога приємно вразила всю шкільну громаду. Цьогоріч дівчинка теж написала цікаву казку, але конкуренція була дуже велика. Софія змінює жанр. Драматургія не кожному під силу. Наполегливість і старання шестикласниці, намір експериментувати – завдяки цьому її робота на Всеукраїнському конкурсі «Стежками Каменяра» була названа серед десяти кращих, автори яких за кількістю балів не зайняли призові місця та будуть відзначені дипломами. Виступити на змаганнях, які організовує Полтавське територіальне відділення МАН України, мріє Софія. Її вогник пізнання щоразу спалахує по-новому, а головне – яскравіше!
Тетяну Пасько та Софію Шатило, як і Вікторію Чернецьку, зростила їхній творчий наставник – учитель української мови і літератури Семенівського НВК № 1 імені М. М. Хорунжого, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, лауреат обласної премії імені Володимира Степанюка Зоя Заложчик, нагороджена грамотами Семенівської райдержадміністрації та Семенівської районної ради, Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Почесною грамотою з нагрудним знаком Полтавської обласної ради, Почесною грамотою Національного центру «Мала академія наук України» та Полтавського територіального відділення МАН України, Подякою Міністерства освіти і науки України та Науково-дослідного інституту українознавства. Результат невтомної праці вчителя – це досягнення її вихованців. Завдання педагога – відкривати нові таланти, допомагати їхньому розвитку й удосконаленню. Вагомою є підтримка обдарованих дітей та їхніх наставників органами місцевого самоврядування в особі голови Семенівської ОТГ Людмили Милашевич, начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Семенівської селищної ради Наталі Петухової, котрі щиро сприяють заохоченню дітей до творчих змагань, фінансово й матеріально забезпечуючи безпосередню участь школярів, палко радіють успіхам дітей, щорічно преміюють переможців та їхніх керівників.
У кожній номінації нинішнього Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» буде нагороджено по три учасники у двох вікових категоріях, троє учнів – спеціальними призами від онука Каменяра Роланда Франка. До складу журі ввійшли знані українські та закордонні майстри слова і сцени, художники й мистецтвознавці, професори й викладачі вишів, музейники й франкознавці. Оргкомітет вирішив через пандемію коронавірусної хвороби COVID–19 не проводити урочисту церемонію нагородження в місті Києві біля пам’ятника Іванові Франку. Переможцям нагороди, дипломи й призи в найближчі дні надійдуть поштою.
Валентина Шемчук,
заслужений працівник культури України,
член оргкомітету Полтавської обласної Малої академії наук
Полтавської обласної ради