Документальна драма про Василя Стуса вийшла онлайн

Ваш Василь

Документальна стрічка «Ваш Василь» Світлани Рудюк та Олександра Авшарова вийшла онлайн на Takflix. Фільм доступний в усьому світі з англійськими субтитрами. 

«Ваш Василь» — фільм-спогад про життя Василя Стуса, який хотів займатися літературою, а не політикою. Покоління Стуса було змушене стати дисидентами. Їх звинувачували в «антирадянській пропаганді», заарештовували, переслідували,  проводили обшуки та збирали докази, щоб дискредитувати і послабити вплив на суспільство.

Героями фільму є Дмитро Стус (син), Марія Стус (сестра), Іван Драч, Левко Лук’яненко та Василь Овсієнко, який сидів з Василем Стусом в одній камері. Їхні історії перемежовані уривками з віршів та листів, матеріалами слідчих справ та унікальними архівними кадрами. Сучасники Стуса згадують легендарний показ «Тіні забутих предків» у кінотеатрі «Україна» (1965 рік) і називають поета таким, що «міг за собою повести людей».

Композитором «Ваш Василь» став Степан Бурбан («Паліндром»), який поклав на музику поезію Стуса: «Ще й до жнив не дожив», «За роком рік росте твоя тюрма», «Вчися чекати, друже».

На Київському міжнародному кінофестивалі «КІНОЛІТОПИС» документальна драма отримала диплом «За професійне та художнє використання архівних матеріалів у фільмі».

«Ваш Василь» доступний до перегляду в усьому світі з англійськими субтитрами. 10% з кожного квитка Takflix передає фонду «Повернись живим», 50% — творцям кіно.

Фільм
Трейлер
Кадри
Постер

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа