12 грудня 2019 року о 17 годині в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки робіт Ольги Володимирівни Шинкаренко та Зінаїди Іванівни Лугової, які працюють у техніках витинанки, вириванки та плетіння з соломки, лозового прута, рогози.
Ольга Володимирівна Шинкаренко
Керівник студії, лауреат мистецької премії імені Данила Щербаківського, лауреат мистецької премії «Київ» імені Сергія Колоса; нагороджена Дипломом міжнародного конкурсу «Золотий мольберт», золотою медаллю в номінації «Видатний педагог».
Ольга Володимирівна. більше 20 років працює з дітьми. Вона була учасником багатьох всеукраїнських виставок, також мала три персональні виставки в Києві та Чернігові. Стала переможцем українського конкурсу народної іграшки, учасником Фестивалю мистецтв «Слов’янський базар (Вітебськ, Білорусія), дипломантом Всеукраїнського мистецького свята «Українська витинанка» (м.Київ). Крім розпису, займається вириванкою, витинанкою, аплікацією, батиком, писанкою, шкрябанкою.
Вириванка – особлива техніка витинанки, в якій не використовують ножиці, а візерунок виконується за допомогою відщипування шматочків паперу руками. Вириванка – це техніка, яка охоплює загальне бачення елементів, а не детальне. Твори виглядають монументально. Прикраси в техніці вириванки виготовляли, коли було церковне свято і не можна було різати. Одна з технологій вириванки полягає в тому, що перед її створенням папір мнуть, щоб він став м’яким, і вже потім руками роблять візерунки.
Спочатку її зацікавив петриківський розпис, згодом – традиційна витинанка, яку з часом вона дуже вдало поєднала з вириванкою. Другим її захопленням стала традиційна витинанка, яку вона з часом дуже вдало поєднала з вириванкою. У своїх декоративних панно «Запах богульника», «Квадрат, який був чорним», «Малинові роси в твоїх очах» та багатьох інших художниця майстерно поєднує зображення рослинного та тваринного світів. Також в її творчому доробку вагоме місце посідають витинанки-розети, в яких кожен елемент виконано філігранно. Роботи вражають кольоровим калейдоскопом і водночас є цільними та лаконічними.
Вихованці її студії беруть участь у багатьох фестивалях і конкурсах дитячої творчості. Вони ставали неодноразово призерами та гран-призерами на міжнародних виставках, фестивалях і конкурсах дитячої творчості в Туреччині, Китаї, Угорщині, Болгарії, Македонії. Постійно відкривають для себе нові види та техніки прикладного мистецтва. До таких здобутків можна віднести дипломи за фестивалі «Бітола» (Македонія), у м. Відень, в м. Варна, м. Будапешт.
Зінаїда Іванівна Лугова
Керівник студії, лауреат конкурсу «Народна іграшка», професійний педагог і вчитель, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат багатьох конкурсів, зокрема, «Народна лялька»; нагороджена дипломом «Обдаровані діти України».
Зінаїда Лугова впродовж 25 років працює з дітьми. ЇЇ учні – призери на міських, всеукраїнських, міжнародних фестивалях та конкурсах. Серед здобутків студійців: отримання диплому на конкурсі «Мелодії Різдва» (НМУНДМ м. Київ); диплому за І місце на Фестивалі «Солом’яний бичок» (м. Луцьк); диплому та золотої медалі на Фестивалі «Підводні фантазії» (м. Донецьк). Двоє учнів є членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Зінаїда Лугова, як народний майстер, брала участь у багатьох виставках, фестивалях, конкурсах. Зокрема, була учасником Фестивалю мистецтв «Слов’янський базар» (м. Вітебськ, Білорусь), фестивалю «Солом’яний диво-птах» (м. Луцьк), конкурсу «Майстерня Діда Мороза» (м. Київ, Музей іграшки), у святі «Вернісаж на Проскурівській» (м. Хмельницький).
Майстриня працює з такими рослинними матеріалами як соломка, лозовий прут та рогоза. Її серії робіт «Янголи», «Стародавня лялька», «Подружжя», «Скіфське золото», «Скрині» приваблюють глядача своїми різноманітними способами плетіння, фактурністю матеріалу та світло-тіньовими прийомами.