Десята річниця Революції Гідності: презентовано програму заходів

_u2a0709

До Дня Гідності та Свободи, який щороку відзначають 21 листопада, Музей Майдану разом із партнерами представив програму заходів, ключове гасло та соціальну кампанію.

Цьогоріч країна відзначатиме перший ювілей Революції Гідності – 10 років. 21 листопада 2013 року на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє.

“Революція Гідності – переломна й одна з найважливіших подій сучасної української історії. Це підтверджують і дані цьогорічного соціологічного опитування – для понад 52 % українського суспільства події Майдану кардинально змінили історію країни. Десять років тому ми продемонстрували, що здатні обстоювати власну гідність, власний вибір. Майдан  утвердив Україну як європейську державу, а нас – як європейську націю”, – вважає Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті.

Саме Євромайдан був поштовхом для держави й водночас індикатором змін у суспільстві – певен т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

“Бажання ввійти до Євросоюзу – це не бажання держави, це бажання суспільств, в першу чергу тієї активної його частини, яка усвідомлює, що таке європейські цінності, наскільки вони важливі для України та нашого подальшого розвитку”, – зазначив він.

_u2a0686

Учасники Майдану зможуть пригадати революційні часи, а всі охочі – дізнатися більше про наймасштабніший протест у новітній українській історії завдяки проєкту “Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану”, реалізованого за підтримки Українського культурного фонду. У просторі міста вже встановлено десять інформаційних стендів, а в доповненій реальності доступні для перегляду барикади, елементи наметового містечка, конструкція “Йолки”.

“Цього року відзначення десятої річниці особливе. Передусім десять років – це досить солідна історична дистанція, коли ми можемо вже ефективніше усвідомити, що відбулося з Україною, з кожним із нас і світом після доленосних подій Революції Гідності. З іншого боку, ми розуміємо, що Революція Гідності й російсько-українська війна – це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, за свою історичну пам’ять, свою культурну ідентичність, своє майбутнє. Ми намагалися зробити цьогорічне відзначення якомога практичнішим і неформальним, щоб ми й надалі могли глибше усвідомлювати важливість подій Революції Гідності, їхніх наслідків”, – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Музей Майдану пропонує відзначати День Гідності та Свободи під гаслом “Заряджені гідністю та жагою свободи!” й закликає долучитися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах.

“Відзначення десятої річниці – це не лише 21 листопада або 20 лютого. Упродовж усіх 94 днів відбуватимуться певні важливі події на Території Гідності, тобто в середмісті Києва. Зокрема триватимуть екскурсії, які організовує Музей Майдану, відбуватимуться презентація видань та освітні заходи”, – повідомив Ігор Пошивайло.

Пропонуємо переглянути й завантажити інформаційно-методичні матеріали про Революцію Гідності та Помаранчеву революцію, розроблені науковцями.

Пропонуємо програму заходів: https://drive.google.com/file/d/1GoUEatus7v4Y6bZgjiEUDVu6G4aMSF–/view

Джерело: maidanmuseum

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа