Байопік про Шевченка з Іваном Миколайчуком у головній ролі вийшов онлайн

«Сон» (1964)

До Дня народження актора Івана Миколайчука онлайн-кінотеатр Takflix випустив фільм «Сон» (1964) Володимира Денисенка. Це байопік про Тараса Шевченка, якого зіграв 23-річний Іван Миколайчук. Стрічка доступна в усьому світі.

«Сон» – історія українського поета та художника Тараса Шевченка від дитинства до заслання. Фільм побудований на однойменній поемі й засуджує царський режим та російську владу. У «Сні» значну увагу приділяють періоду навчання Шевченка у Карла Брюллова. А також – неволі Кобзаря та українців з Моринців, Кирилівки, Лисянки.

Головну роль зіграв молодий актор Іван Миколайчук, який на момент зйомок навчався в Інституті імені І. К. Карпенка-Карого і знімався в «Тінях забутих предків» (реж. Сергій Параджанов). Над сценарієм працював режисер Володимир Денисенко та український поет-шістдесятник Дмитро Павличко. У фільмі також звучить композиція «Лелеченьки» (слова Дмитра Павличка, музика – Олександра Білаша).

Фільм зазнав цензури, і ряд сцен були вирізані. Однак режисер зміг відстояти своє бачення і зберіг багато важливих епізодів.

10% з кожного квитка на фільм Takflix передає фонду «Повернись живим».

Фільм
Тизер
Кадри

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа