Арт-терапія для творчості, обпеченою війною

Охоплена стражданнями і втраченими мріями Україна живе вже десять довгих років. Свідомість кожного українця залишилася десь у незабутньому 2014. Тоді – злісна новина за новиною вривалися в розум і полонили здоровий людський глузд. Це був шок за шоком!

Страх і порожнеча перед невідомим – це нормально. Та для декого цей страх може виявитися набагато виснажливішим. Особливо, для творчих людей. І це не фобія – це тонка мистецька натура. Багато хто з мистців залишився без домівки, майстерні, матеріалів і фінансів. На фоні подій, що відбуваються, вони втратили найдорожче – жагу до творчості.

2016 року за ініціативи меценатки зі Сполучених Штатів Америки Олесі Говорун спільно з Національним музеєм гончарства було засновано Міжнародну ґрантову премію Говорунів на підтримку талановитих українських мистців кераміки.

За умовами ґранту художники-керамісти на базі майстерні при музеї з наданих матеріалів створюють монументальні скульптури, які передають на постійне зберігання й експонування в музей і отримують від меценатки ґрант у розмірі 1000$.

Від початку заснування ґранту передбачалося, що один рік – один лауреат. Але в Україні розпочалася повномасштабна війна… Тому, щоб ще більше підтримати українських мистців і втілити їхні творчі мрії, Олеся Говорун вирішила фінансувати ґрант для трьох лауреатів одночасно!

І нинішній рік не виняток. На офіційній сторінці Національний музей гончарства уже оголосив про прийом заявок на участь у Міжнародній ґрантовій премії Говорунів – 2024. Детальна інформація за посиланням: https://opishne-museum.gov.ua/projects/premiya-govoruniv/

На сьогоднішній день уже дванадцять мистців стали учасниками даного проєкту, створили свої глиняні шедеври й отримали ґрантові кошти від меценатки.

Саме зараз для українських керамістів ця премія надто актуальна, бо це не просто нагода творчо попрацювати, а своєрідна арт-терапія для відновлення, перезавантаження й натхнення.

Тож, керамолюбителі, дозвольте своїй творчості вийти із стану порожнечі, випурхнути на зовні, розквітнути з новою енергією і вразити прекрасним світ!

Три мистецькі мрії чекають на своє здійснення! Прийом заявок завершується 30 квітня 2024 року!

Фото: Юрій Войтович (Київ, Україна)

Композиція «Воїни» (2023) Міжнародна грантова премія Говорунів – 2023

Світлана Пругло,

завідувачка інформаційної служби Національного музею гончарства

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа