Стартує літературно-мистецький проект «Пограниччя.308», який реалізує Міжнародний фонд «Відродження». Ідея проекту, яка виникла ще минулого року, полягає у тому, аби об’єднати літературу і мистецтво, створивши єдиний інтелектуальний простір, де «люди культури» гуртуються; ведуть діалог на теми, що є актуальними для локальних спільнот і на загальнонаціональному рівні; формують спільні наративи і спільний порядок денний сучасної української культури.
Задля втілення цієї ідеї, в межах проекту, протягом лютого-травня 2019 року, у дев’яти містах України: Дніпро, Харків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Херсон, Одеса, Ужгород, Вінниця, Київ, – відбудуться виставки художніх робіт, літературні читання та публічні обговорення.
Команда проекту:
-
Керівниця проекту – Радослава Чекмишева, менеджерка Ініціатив у сфері культури Міжнародного фонду «Відродження»;
-
Куратор візуальної частини – Андрій Єрмоленко, український художник, ілюстратор, дизайнер, арт-директор видання «Український тиждень»;
-
Куратор літературної частини – Олег Короташ, український поет, філософ, громадський діяч.
До заходів у перших двох містах проекту, Дніпрі та Харкові долучаються такі відомі українські письменники, художники, громадські діячі: Тетяна Гавриш, Почесна консул Федеративної Республіки Німеччина в Харкові; Олена Герасим’юк, письменниця, журналістка, громадська діячка, парамедик Медичного батальйону «Госпітальєри»; Борис Гуменюк, письменник, колишній заступник командира Добровольчого батальйону ОУН, голова Української Військової організації – ОУН; Сергій Жадан, письменник, перекладач, громадський діяч, голова Правління Благодійного фонду Сергія Жадана; Гамлет Зиньковський, художник, ілюстратор, майстер стріт-арту, представник України на 53-ій Венеційській бієнале (2013 рік); Яна Зінкевич, начальниця Медичного управління та реабілітації Української Добровольчої Армії, командирка Медичного батальйону «Госпітальєри»; Артем Полежака, письменник, автор текстів пісень; Нікіта Тітов, художник, дизайнер, графік.
«Пограниччя.308» – це про вимушену й багатовікову залежність України від імперій і зовнішніх впливів. Це про колоніальність: Україна більш не є частиною великої імперії, але й досі виборює суверенітет. Ми отримали незалежність ще у 1991 році, але події останніх років змусили громадян стати пліч-о-пліч, захищаючи країну від агресії з боку Росії. На фронті на Сході України потрібні набої «.308 Winchester» їх ще називають «7,62×51 мм НАТО», а на гуманітарному фронті, що знаходиться у думках, почуттях і прагненнях, набоями .308 калібру стають слова, кольори і образи. «Пограниччя.308» – це про причини і наслідки, про прагнення й віру, про свободу і гідність.
Контактна особа: Радослава Чекмишева, менеджерка Ініціатив у сфері культури Міжнародного фонду «Відродження», e-mail: [email protected].
Слідкуйте за оновленнями на сторінці Міжнародного фонду «Відродження» у Facebook, де будуть з’являтися анонси майбутніх подій в межах проекту «Пограниччя.308», інформація про митців і письменників, які долучаються до проекту, відео та світлини.