Анонс презентація фільму бразильського режисера Чельсо Фонтао «Урок тиші»

Фейсбук заставка- фільм

Місце проведення:

Дата і час:

Актова зала головного корпусу (ІІ поверх)

НУ «Львівська політехніка», вул. С. Бандери, 12

29 листопада 2018 р. о 14.00 год.

Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Інститут гуманітарних та соціальних наук запрошують на презентацію фільму «Урок тиші» про життєвий шлях у Бразилії випускника Львівської політехніки, викладача провідних університетів світу, активного учасника визвольного руху – Богдана Війтенка.

Сьогодні Богдан Війтенко повертається у стіни своєї першої alma mater, завдяки режисерові з Бразилії Чельсо Фонтао та його фільму «Урок тиші». Пізнаймо нашого земляка, одного з тих, завдяки яким, у світі знають про Україну.

Який зв’язок між хімією і філософією? Львівською політехнікою та університетом в місті Сорокаба в далекій Бразилії? Які духовні практики можна ефективно використовувати в освітньому процесі? На ці та інші питання можна буде знайти відповіді, переглядаючи документальний фільм та спілкуючись з режисером.

Для довідки:

Богдан Війтенко (1921-1985) закінчив факультет хімії у Львівській політехніці. На його долю випали трагічні роки Голодомору 1932-1933 років. В 1943 році були примусові роботи в місті Щецин (Польща), а наприкінці ІІ Світової війни Богдан Війтенко опинився у таборі для біженців у місті Ауґсбурґ (Німеччина). Саме в Німеччині він познайомився з тодішнім президентом Українського вільного університету, українським філософом Володимиром Шаяном. Здається, саме ця зустріч стала доленосною й відкрила для хіміка Богдана Війтенка дорогу до філософії, яку він потім вивчав у Мюнхені (Німеччина). Після ІІ Світової війни вони двоє виїжджають до Великобританії, де Війтенко ще більше рухається в напрямку свого наукового зацікавлення, з яким його й пов’язують сьогодні в далекій Бразилії, яка згодом стала його домівкою. В Бразилії професор Богдан Війтенко відомий перш за все як ініціатор запровадження практики трансцендентної медитації в середніх школах.

Богдан Війтенко був дослідником філософії індуїзму та санскриту, володів 14 іноземними мовами, викладав в провідних університетах Німеччини та Великобританії, а також Бразилії. Був членом руху боротьби за незалежність України, підписав важливий історичний документ – маніфест «Я звинувачую Сталіна», який було надіслано до Міжнародного суду ООН.

Вхід вільний!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа