7 штраусів для української столиці

wienorchestra

Протягом місяця – гастролі Віденського Штраус-оркестру, Новорічні Штраус-концерти в Національній опері України, традиційний Штраус у Київському театрі оперети, Штраус під дахом Будинку звукозапису Українського радіо, феєричний Штраус в Національній філармонії України, Штраус у театрі Франка у виконанні Національного президентського оркестру… Країна обирає Штрауса.

24 грудня в Національному академічному театрі опери та балету України імені Т.Г. Шевченка відбудеться I Різдвяний Штраус-форумГерман Макаренко, керівник KyivClassic Orchestra, Посол української культури та перший український Артист ЮНЕСКО в ім’я миру, запрошує колег та представників медіа до культурного діалогу.

«Коли чотирнадцять років тому виникла ідея першого Новорічного Штраус-концерту, найважливішим для мене і оркестру було поділитися радістю, яку дарують представники знаменитої музичної сім’ї. У 2018 році зимові родинні свята поєдналися із воєнним станом – і музика Штраусів знайшла в Україні справжню любов. Вперше – більшу, ніж у себе на батьківщині в Австрії. Сьогодні відомі мелодії лунають на різних майданчиках столиці та обєднують людей у спільному прагненні до миру».

Герман Макаренко, Народний артист України, керівник KyivClassic Orchestra, диригент Національної опери України, Посол української культури, перший український Артист ЮНЕСКО в ім’я миру

Засновник традиції віденських музичних свят в Україні розглядає феномен популярності Штрауса в Україні не лише як ознаку часу – політична нестабільність, військові конфлікти і соціальна напруга часто потребують щасливого саундтреку. Германа Макаренка цікавлять актуальні можливості та форми спілкування, які пропонує універсальна мова музики. На спільні питання, зокрема – чому саме Штраус? – відомі діячі української культури знайдуть відповіді разом.

В рамках I Різдвяного Штраус-форуму буде представлений комунікаційний проект «Музика в ім’я миру. Інтрада», що сприяє розвитку молодих талантів та направлений на підтримку дітей військовослужбовців, дітей із зони бойових дій та дітей з особливими потребами. Початком красивої справи стане інтерактивний виступ KyivClassic Orchestra для дуже різних дітей, яких поєднує найважливіше – музика посідає в їхньому житті особливе місце. Нова ініціатива стала продовженням сучасної віденської традиції, головний сенс якої – жодних кордонів між дитинством та мистецтвом.

Проект в Національній опері відбудеться за підтримки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства культури України. 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа