25 Форум Видавців: між наукою і фантастикою

sci-fi

25 Book Forum дивуватиме книжковими новинками, цікавими подіями та різноманіттям тематичних напрямків.

  1. Порозумітися з чужим. Про природу розуму й самосвідомості та про ймовірність існування розумного життя у космосі. Дискусія за участі Пітера Воттса, Остапа Українця, Бориса Херсонського (22 вересня, кінопалац «Копернік»)

Кожен з нас хоч раз у житті ставив собі запитання «Чи існує позаземне життя насправді?». Фантасти вірили, що іншопланетяни будуть розумними й здатними на контакт. Станіслав Лем говорив про принципову чужородність та непізнаваність космосу. Пітер Воттс запропонував революційну концепцію розуму, позбавленого самосвідомості.

Учасниками дискусії стануть Пітер Воттс – колишній морський біолог і всесвітньовідомий письменник першого ешелону жорсткої наукової фантастики; Остап Українець – український перекладач та письменник; Борис Херсонський – поет, перекладач, есеїст.

  1. Технарі VS гуманітарії: як працює пам’ять та чи можна налаштуватися мислити «по-іншому» з нагоди презентації книги «Навчитися вчитись. Як запустити свій мозок наповну» Барбари Оклі (20 вересня, Перша львівська медіатека)

Ви математик чи гуманітарій? Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять не існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне — навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну. Навіть більше, одноманітний і цілеспрямований рух до розв’язання проблеми — не завжди найкращий шлях. Інколи варто зробити крок назад, щоб поглянути на завдання з іншого боку, запустити свою креативність, навіть якщо ви працюєте над вирішенням математичної проблеми.

Авторка пропонує різноманітні лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички: від розуміння складних математичних формул чи наукових концепцій до подолання професійних викликів. А також вона покаже, як зробити навчання простим і захопливим.

Барбара Оклі — професорка інженерних наук Оклендського університету. Після школи вступила до армії США, чотири роки служила в Німеччині. Має диплом бакалавра зі славістики.

  1. Презентація електронної книги Ігоря Котика «Про перетворення тіла на слово» (20 вересня, «Книгарня Є»).

Збірка літературно-критичних текстів, в якій розглянуто книжкові новинки останніх років. Почавши з дещо іронічного тексту «Про перетворення тіла на слово», автор блукає між різних муз, аж поки одна з них вкаже йому на потребу чину. Почавши від поезії, автор переходить до прози, а далі до есеїстики та публіцистики. Кількість критичних текстів про твори українських літераторів значно переважає над статтями про перекладні видання, хоча назва книжки випливає з вірша польського поета Богдана Задури, чиї рефлексії про сутність поезії висвітлено у першому есеї.
Для тих, кого цікавить сучасна українська література. А можливо, що й для тих, кого вона не цікавить.

  1. Coverpage як електронна платформа для створення мультимедійного та електронного контенту (21 вересня, Перша львівська медіатека)

Модератором події стане Тимофій Бусел – директор видавництва «Перун», керівник проекту «Новітні технології в освіті». Створив власний цифровий додаток «PerunBooks» для демонстрації інтерактивних підручників.

Під час майстер класу Тимофій Бусел розповість про можливості створення мультимедійних та інтерактивних проектів за допомогою Cover Page (обкладинка у соціальних мережах).

  1. Презентація онлайн бібліотеки для людей з вадами зору «Ліхтар» (21 вересня, Перша львівська медіатека)

Онлайн бібліотека аудіокниг «Ліхтар» – це спроба полегшити життя як людям із тотальною втратою зору, так і частково незрячим. В сучасному інформаційному середовищі незрячим людям вкрай важко. Тож зараз, коли наше суспільство прямує до європейських стандартів та цінностей, надзвичайно важливо втілювати в життя проекти, спрямовані на інклюзію, щоб кожна людина мала можливість проводити дозвілля або навчатись в зручній для неї формі.

У бібліотеці  «Ліхтар» використовують не тільки озвучення «Анатоль», яке є наразі найкращим озвученням машинного мовлення, а й текст високої контрасності, щоб людям, які втратили зір не повністю, було максимально зручно.

Джерело: bookforum

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа