«20 днів в Маріуполі» в день народження Романа Ратушного на галявині Протасового яру

5 липня в день народження Романа Ратушного відбудеться показ документального фільму «20 днів в Маріуполі» – про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення РФ до України. Створений українською командою у складі воєнного кореспондента, відеографа AP, режисера Мстислава Чернова, фотокореспондента Євгена Малолєтки та продюсерки Василиси Степаненко. Фільм здобув «Оскар» у 2024 році в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм» і став першим фільмом-переможцем від України.

Кінопокази на Протасі” продовжують традиції, започатковані Романом Ратушним. Роман був активістом, лідером, який обʼєднав і згуртував місцеву громаду в боротьбі за зелену зону Київської історичної місцевості Протасів яр. Він воював, був розвідником 93 ОМбр «Холодний яр», загинув на фронті 8-го червня 2022 року.

Під час кінопоказу можна буде долучитися до збору коштів на допомогу ЗСУ.

Програма вечора 5 липня:

20.00 Початок. Вступне слово від голови ГО «Захистимо Протасів яр» Юлії Бартле.

20:15 Показ фільму-нарису “Роман Ратушний. Вільна людина” режисер: Mishel Lades, презентованого минулого року на фестивалі «Протасів яр» памʼяті Романа Ратушного.

20:30 Зустріч з учасниками подій в Маріуполі навесні 2022 року, які приїдуть з фронту.

  • Михайло Вершинін – майор поліції, що повернувшись з полону, наразі воює на Сході. Начальник управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції

  • Позивний “Остап” – майор НГУ, що повернувшись з полону наразі воює в 12 бригади НГУ «Азов». На час оборони Маріуполя командир бойової групи повітряної розвідки полку “Азову”.

  • Аліна Козицька – Голова ГО «ЯМаріуполь.Молодь», голова Молодіжної ради Маріуполя

21:10 «20 днів в Маріуполі»

Подія традиційно відбудеться на галявині Протасового яру.

Юлія Бартле голова ГО “Захистимо Протасів яр”: «На нашій галявині проходять не лише кінопокази, але постійно відбуваються культурні і громадські події.

Два роки тому галявина стала частиною заказника “Протасів яр” імені Романа Ратушного за рішенням Київської міської ради. Створення цього заказника – продовження боротьби за зелену зону на Протасі, яку вів Роман Ратушний. Це перший крок виконання його заповіту. Окрім того, суд за позовом ГО “Захистимо Протасів Яр” встановив сервітут на ці ділянки, забезпечивши право киян відвідувати заказник.

Але і ця галявина, і велика частина заказника досі перебувають під ризиком забудови. Адже ці ділянки належать ТОВ “Протасів Яр”, яке входить в групу компаній “Континіум”. Компанії цієї групи займаються будівництвом, а також володіють мережею заправок WOG. Власники WOG хочуть забудувати Протасів і не приховують цього. Тому вони оскаржують і рішення Київської міської ради про створення заказника, і рішення суду про встановлення сервітуту».

Після загибелі Романа Ратушного, громада Протасового яра з групою адвокатів і юристів продовжує боротьбу за заказник. 04.07.2024 Київрада буде голосувати важливі рішення для захисту заказника Протасів яр, для збереження урочища як заказника і зеленої зони.

А на галявині Протасового яру недалеко від будинку, де він жив, громада продовжує втілювати започатковані Романом ще у 2020 році «Кінопокази на Протасі». З липня по вересень в програмі – сучасні українські фільми.

Слідкуйте в соцмережах громади за новинами боротьби за збереження зеленої зони Києва та анонсами культурних подій на Протасі:

https://linktr.ee/protasiv

ДЕ: Галявина Протасового яру (https://bit.ly/3kQGyHf) під нижньою АЗС WOG

Вхід на кінопоказ безкоштовний.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа