«20 днів у Маріуполі» вийшов онлайн

Фільм-переможець «Оскара» «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова вийшов онлайн на Такфліксі. Стрічка доступна в Україні з українськими та англійськими субтитрами на території України. 

«20 днів у Маріуполі» — фільм, що зафіксував воєнні злочини росіян, завдяки роботі членів команди Associated Press: Мстислава Чернова, Євгена Малолєтки та Василіси Степаненко. Вони були останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Їхні кадри стали визначальними образами війни: масові поховання, смерті, розбомблений пологовий будинок та вигляд міста, яке почало зникати.

«Мій мозок відчайдушно прагне все це забути. Але камера цього не дозволить», — говорить режисер у фільмі. 

The Hollywood Reporter назвали побачене «ударом під дих», а Harper’s Bazaar зазначили, що «подивитися фільм Чернова — людський обов’язок кожного».

«20 днів у Маріуполі» здобув «Оскар», отримав Приз глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс», виборов нагороду в категорії «Найкращий документальний фільм» за версією BAFTA. Режисер також отримав премію Гільдії режисерів США.

Мстислава Чернова, Євгена Малолєтку та Василісу Степаненко відзначили Пулітцерівською та Шевченківською преміями. Їхню стрічку також показували перед засіданням Генасамблеї ООН у вересні 2023 року.

«20 днів у Маріуполі» можна переглянути онлайн на Такфлікс з  українськими та англійськими субтитрами. 

10% з кожного квитка Такфлікс передає фонду «Повернись живим», ще 50% —  творцям кіно.

Фільм
Трейлер
Кадри
Постер

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа