«20 днів у Маріуполі» побив рекорд за кількістю переглядів на Такфліксі

Оскароносний фільм «20 днів у Маріуполі» став рекордсменом за кількістю переглядів у перший вікенд на Такфліксі. Стрічка доступна на території України від 21 березня.

Фільм Мстислава Чернова встановила абсолютний рекорд за всю історію існування Такфлікса від грудня 2019 року. Кількість переглядів фільму у перший вікенд онлайн-релізу перевищила попередні рекорди, а саме «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан (лютий 2020 року) та  «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча (квітень 2020 року).

«20 днів у Маріуполі» — стрічка, що зафіксувала воєнні злочини росіян, завдяки роботі членів команди Associated Press: Мстислава Чернова, Євгена Малолєтки та Василіси Степаненко. Вони були останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. 

Фільм здобув «Оскар», отримав Приз глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс», виборов нагороду в категорії «Найкращий документальний фільм» за версією BAFTA. 

«Ситуація унікальна тим, що по-перше «20 днів у Маріуполі» – це аж ніяк не комедія і не трагідкомедія — а всі попередні рекордсмени Такфлікса були зняті саме в цих жанрах. Це означає, що ми як суспільство дорослішаємо і не боїмося складних тем. Ба більше: у нас з’являється зріле, серйозне ставлення до медіуму кіно як простору для розмови на складні теми, а не лише місця для ескапізму та розваг.

По-друге, унікально те, що саме документальний фільм обігнав за показниками найрезонансніші ігрові українські фільми останніх років. Вдруге після «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» фільм Чернова доводить, що неігрове кіно може бути не лише суспільно значущим, а й комерційно спроможним. Це симптом часу, в якому реальність своєю карколомністю перевершує будь-яких сценаристів, акторів і постановників», — каже Надія Парфан, засновниця онлайн-платформи Такфлікс.

10% з кожного квитка Такфлікс передає фонду «Повернись живим», ще 50% —  творцям кіно.

Фільм
Трейлер
Кадри
Постер

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа