Священник Микола Добрянський-Нісевич, або за довірливість та політичну інфантильність часто доводиться платити кров’ю, а то й життям. (80 років тому)

80 років тому:

22.06.1944 – у с. Дубровиця Сінявського деканату (нині Лежайський повіт Підкарпатське воєводство) польським підпіллям замордований священник УГКЦ Микола Добрянський-Нісевич. Народився 1868, хіротонізований на священника 1896, вдівець. В українському національно-культурному житті не брав участи, приятельські стосунки утримував переважно в польському середовищі (źycliwy Polakom).

Та все ж війна справа страшна та не прогнозована і навіть нейтралітет або й лояльність до будь-якої з протиборчих сторін не дає жодних гарантій особистої безпеки. Подібну трагедію досвідчують також і народи. Українці за дитячу довірливість та здавалось природні душевні порухи порозуміння з північним сусідом не раз сплачували непомірну криваву ціну. В першій половині минулого століття московити замордували десятки мільйонів наших співвітчизників і сьогодні знову рясно ллється кров за те, що державні мужі та більшість населення не могли вчасно добачити хижацьку кровожерну сутність цих андрофагів та готуватися до неминучої чергової агресії.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа