Розмова з українським воїном інвалідом

askold_TV

Війна для нас закінчиться коли ми ввійдемо на Кубань”. Так сказав інвалід лівої руки понад лікоть. Він український воїн з походження майже два метри височини з Черкащини який повернувся з заробітків у Познані, щоби боронити свою рідну землю, на якій він родився, хрестився, брав шлюб та хрестив дитину. Є багато таких, але я на нього звернув увагу немов на ікону козацького роду. До речі, він і подібний до козаків, тільки напів лисина замість оселедця.

Знаю Олександра вперше з США, де він перебував для того щоби встановити свою протезу. Зустрінулись ми у моєму бюро у Ню Йорку. Співпрацювали ми по достачі безпілотників та тепловізорів для його бригади. У Львові ми зустрілися як друзі, тобто поговорити. Про допомогу його бригаді ми домовились не одним реченням, а просто поглядом. Адже ж ми співпрацюємо вже три місяці. Мені здається, що це дружба, коли поглядом порозуміваються.

Сьогодні він завершує регабілітацію та говорить, що планує повернутися на фронт. Каже, що почувається нормально. Але, оскільки він інвалід, треба не тільки змінити його категорію і роль піхотника на снайпера, але і також перекваліфікуватися формально. Бригада вже подала своє схвалення і жде його.

Чому він вступив у боротьбу і ще до того, зразу, у березні 2022 року і бажає повернутися? “Бо це моя земля…я їх ненавиджу і ніколи їм не прощу… хочу щоби моя доня жила в Україні без страху та по Європейському.” Олександр розмовляє по українському, але з деякими московськими словами. Ну я також тільки з деякими польськими словами. З кожної сторони вороги і впливи. Схід і Захід разом, як співали під час Помаранчевої революції. Я ніколи не відчував сильнішого єднання.

Ці вислови, що це моя земля і я ніколи їм не прощу, напевно не унікальні. Україна єдина, але дуже різноманітна. Хіба не багато таких Олександрів у Збройних силах України. Не хотів я сплямити нашу розмову негативом але в одному місці не витерпів коли він похвалив допомогу діаспори. Я соромливо сказав, що є у нас у діаспорі українці які називають себе навіть націоналістами чи бандерівцями, які не докладають жодної допомоги у нашій боротьбі. Він пояснив, “вони американці, а це моя земля”. Він з цього питання був просто дуже чемним.

Олександр чомусь не боїться смерті. Йому тільки тридцять шість років. Це надто коротко. Він турбується тільки долею своє дванадцять річної доні, також Олександри по назві і її майбутнього життя на свої землі. Дружина і доня не збираються лишати рідну землю. “Москалів не було у моєму селі у Черкащині, ми розмовляли переважно по російському але тільки тому що так ми звикли. Фактично ми не розрізняли. Тепер я бачу різницю, бо цією мовою говорять наші вороги. Вони хочуть нас стерти з лиця землі. Я це не дозволю…, я буду намагатися стерти їх…, вони не люди…”

Перед моїм співбесідником ще далека мандрівка. Він мусить завершити свою реабілітацію, і щойно тоді зможуть його перекваліфікувати, і він повернеться до своє бригади. Ми домовились, що він дасть знати, що найбільше потрібно нашим воїнам. А ми зі своєї сторони будемо допомагати і слідкувати, як наші воїни захищають Україну, та подивляти їхню хоробрість. Ми нація героїв. Ми Україну не віддамо!

Наші воїни різні але також дуже подібні. Мене не потрібно переконувати про нашу роль, що тоді, коли майже ввесь світ по нашій стороні, то світ віддає нам тільки фонди і зброю. Ми віддаємо свою кров. А Олександр на разі віддав свою руку, і то тільки ліву. Він повертається на фронт. Хто знає? Ми домовились, що після війни зустрінемось на українській землі в Кубані. Запізнавши Олександра, я не сумніваюся. Адже ж Кубань це наша земля. Олександр не перший і не останній. У нас багато Олександрів. Слава Богу! Слава Україні! Слава Олександру!

21 жовтня 2023 р.                              Аскольд С. Лозинський

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа