ЗСУ понад 6 місяців назад отримали Storm Shadow і слідом SCALP-EG, то ж які підсумки

Su-24StormShadowСу-24 Повітряних Сил ЗСУ, ймовірно з ракетами Storm Shadow, літо 2023 року, зображення з відкритих джерел

 Коли 22 вересня 2023 року Сили оборони України завдали безумовно результативний удар по штабу Чорноморського флоту РФ в тимчасово окупованому Севастополі, тоді можливо вперше в історії крилатих ракет типу Storm Shadow та/або SCALP-EG можна було спостерігати застосування цього озброєння в режимі реального часу.

Після того, поки що не було повідомлень про те, що ЗСУ знову били по рашистах крилатими ракетами, переданими від західних країн. Тому, можливо, це заодно певний привід узагальнити усі відомі дані по застосуванню Storm Shadow та SCALP-EG у війні проти РФ. Для цього ми можемо використати доволі цікавий огляд від польського порталу Defence24, котрий опирається на дані з відкритих джерел, та дозволяє узагальнити деякі важливі речі.

Storm Shadow16

Що ми не знаємо про Storm Shadow та SCALP-EG

Якщо виходити саме із тексту огляду від польського Defence24, то тут можемо віднайти одразу кілька таких проблемних моментів.

Для початку, автори цього порталу наголошують, що хоча відомо, яке саме технічне рішення було використане для адаптації крилатих ракет типів Storm Shadow та SCALP-EG під Су-24М, тобто “пересадка” пілона від ударного літака Tornado, але невідомою лишається “електронна складова”. Тобто – як саме виконується наведення ракет на ціль, і від кого саме спеціалісти допомагають проводити процес.

Крім того, дискутивними можуть бути такі величини, як середня та найбільша кількість крилатих ракет, використана в одному залпі, найбільша кількість літаків-носіїв, які могли бути задіяні для виконання удару. Ну і також – фактична дальність пуску, на яку могли відстрілюватись Storm Shadow та SCALP-EG під Су-24М, бо тут, наприклад, автори Defence24 заявляють діапазон в 100-200 км від лінії фронту.

Storm Shadow15Крилата ракета SCALP-EG під крилом українського Су-24М, серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Хронологія пусків Storm Shadow та SCALP-EG по рашистах

Якщо виходити саме із того, про що згадує в своєму огляді Defence24, то тут можемо пригадати наступну хронологію подій:

Орієнтовно 11-12 травня 2023 року – ймовірний “дебют” Storm Shadow, удар по логістичних об’єктах ворога в тимчасово окупованому Луганську, із можливим використанням “приманок” типу ADM-160 MALD;

28 травня 2023 року – тоді міністр оборони Рєзніков заявляв, що усі 100% випущених ракет уразили цілі, визначені Генштабом ЗСУ;

2 червня 2023 року – удар по інфраструктурі ворога в тимчасово окупованому Бердянську;

9 червня 2023 року – ураження важливого штабу армії РФ в тимчасово окупованому Генічеську;

22 червня 2023 року – удар по автомобільномому мосту в тимчасово окупованому Чонгарі;

30 червня 2023 року – черговий удар по окупантах в Бердянську, ймовірно – район аеропорту;

29 липня 2023 року – ураження залізничного мосту в тимчасово окупованому Чонгарі;

6 серпня 2023 року – удар по автомобільних мостах в тимчасово окупованому Чонгарі та Генічеську;

13 вересня 2023 року – удар по кораблях ЧФ РФ у тимчасово окупованому Севастополі.

Якщо виходити лише із цих даних, то виходить, що для ударів по рашистах крилаті ракети типів Storm Shadow та SCALP-EG використовувались із частотою 1 раз на 2-3 тижні. Але ймовірно, тут може просто бути нестача даних у відкритому доступі, а удари цими КР по окупантах виконувались значно частіше.

Джерело: DEFENSE EXPRESS

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа