Як змусити весь світ повірити у мир: російська легітимізація окупації на українських територіях

російська легітимізація

Починаючи з 2014 року росія намагалась створити ілюзію законності своїх дій на території України: окупації Криму, створення фіктивних  республік та зрештою повномасштабне вторгнення. Не останню роль у цьому системно займають “незалежні міжнародні експерти”, які  також несуть відповідальність за російську агресію в Україні.

Чим небезпечне ігнорування “друзів путіна” для Європи і якими наративами та діями “відбілюють” рф партії та політики у Європарламенті – розповідаємо у новому аналітичному матеріалі Українського центру безпеки та співпраці.

Так звані “іноземні спостерігачі” грали особливу роль у ганебній “легітимізації” псевдореферендумів впродовж майже 10 років війни в Україні. Це приносить рф одразу дві вигоди: переконання Заходу та росіян в тому, що за кордоном у росії є підтримка серед політиків та журналістів і переконання європейських суспільств у законності дій рф: мовляв, ваші ж співвітчизники доводять законність та чесність цих процесів.

Кожен/-на з міжнародних “друзів путіна”, що відвідували окуповані території порушуючи закони України допомагали анексувати українські території та ставали співучасниками російської агресії.

У аналітиці від  УЦБС ми зібрали довідки про поплічників росії закордоном та знайшли докази того, як їхні поїздки до окупованих територій стали підгрунтям для поширення проросійських наративів по всій Європі.

Як наслідок, Європа отримала розгалужену мережу проросійських політиків “спостерігачів”, які можуть нести загрозу демократичному устрою Європейського Союзу.

Читати повний матеріал на сайті УЦБС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа