Валерій Хмелько: Сумарні рейтинги партій влади та опозиції зараз фактично однакові

На фото: Валерій Хмелько Фото: Обозреватель

Президент Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Валерій Хмелько повідомив «Дзеркалу тижня» останні передвиборні прогнози. Він зазначив, що з правлячої коаліції 5%-вий бар’єр подолали б Партія регіонів і Комуністична партія. Їх, відповідно, підтримують  12,5% і 5,1% виборців. Партія «Сильна Україна», що співпрацює з коаліцією підтримується 3,2% виборців. З партій опозиції, за словами експерта, бар’єр подолали б партії Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка та Віталія Кличка, яких підтримують, відповідно, 10,2%, 7,0% і 4,4% виборців.

«У результаті сумарні рейтинги партій влади (20,8%) і опозиції (21,6%) зараз фактично однакові (статистична похибка їхньої оцінки становить 2,6%). Щоправда, за рік сумарний рейтинг партій влади скоротився майже удвічі (з 40,0% до 20,8%), а партій опозиції дещо збільшився (з 17,5% до 21,6%). Однак екстраполювати такі зміни на наступний рік було б некоректно, оскільки за останні п’ять місяців величина сумарних рейтингів партій влади та опозиції практично не змінилася», — цитує президента КМІС dt.ua.

«Таким чином, наявні дані дозволяють припускати, що у тій половині депутатських мандатів в парламенті, яка буде розподілятися за пропорційною системою, опозиція — за умови коректного проведення виборів — може мати деяку перевагу. Що ж стосується другої половини депутатських мандатів, розподіл яких визначиться за мажоритарною системою, то поки дані соціологічних опитувань не дають ніяких підстав для яких-небудь певних висновків. У ще більшій мірі це стосується припущень про можливість або неможливість позапарламентської зміни влади», — підсумував Хмелько.

За матеріалами dt.ua

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа