У ISW розповіли, чому Росія раптово погодилась на великий обмін полоненими

pow-s

Російське керівництво вирішило провести великий обмін військовополоненими 3 січня, щоб спростувати повідомлення про зловживання росіян щодо українських військовополонених і показати росію як таку, що зацікавлена діяти в рамках міжнародного права і норм.

Про це йдеться в аналітичному звіті ISW.

Зазначається, що обмін відбувся на тлі кількох інцидентів, що сталися протягом останніх кількох тижнів, коли російські війська використовували українських військовополонених з явними порушеннями Женевської конвенції про військовополонених.

“Включно з використанням батальйону колишніх українських військовополонених в активних бойових діях, використання українських військовополонених як живих щитів та страту без суду і слідства українських військовополонених, які здалися в полон і були явно не придатні для ведення бою”, — йдеться в аналітичному звіті.

Аналітики відзначили, що 3 січня відбувся найбільший обмін військовополоненими за весь час війни і перший офіційним обміном військовополоненими за майже п’ять місяців — із серпня 2023 року.

Раніше представник Українського координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив 17 листопада, що росія влітку 2023 року з невстановленої причини заморозила обмін полоненими, нагадує ISW.

“За оцінками ISW, російські високопосадовці часто дуже зацікавлені в тому, щоб зобразити росію як таку, що дотримується гуманітарних та інших правових норм, і вибір часу для обміну полоненими може бути частиною цієї більш широкої інформаційної кампанії”, — йдеться в аналітичному звіті.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа