Що містить “План перемоги в Україні” від республіканців США?

capitol-summer

Три ключові комітети Конгресу США, очолювані представниками Республіканської партії, оприлюднили документ під назвою «Пропонований план перемоги в Україні». Документ за підписом голови комітету із закордонних справ М. Маккола, комітету у справах збройних сил М. Роджерса та комітету з питань розвідки М. Тернера було розроблено ще наприкінці минулого року, але саме зараз він став предметом активного обговорення в експертних колах. У поясненні до плану зазначається, що він «має на меті відповісти на критичні питання щодо підтримки України з боку США та їхніх союзників і представити план перемоги, в якому ми виграємо, а росія програє». Оприлюднений план складається з п’яти розділів: «Загроза», «Пропонований план перемоги», «Нагляд», «Розподіл підтримки» та «Хронологія смертельних зволікань Байдена з наданням зброї Україні».
Про що йдеться в документі?
По-перше, автори плану вважають, що росія спільно з антизахідним альянсом Китай–Іран з його маріонетками ХАМАС та «Хезболла»–Північна Корея, працюють разом, щоб підірвати американські інтереси в усьому світі. «Їхньою метою є послаблення економіки США, розпад ключових альянсів і встановлення тоталітаризму як нового світового порядку». Підкреслюється, що «від часів Другої світової війни Сполучені Штати не стикалися з небезпечнішим набором супротивників». Для відновлення американського стримування в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні, особливо після «катастрофічного виведення президентом Байденом сил з Афганістану», вирішальне значення має «підтримка України у боротьбі з путінськими військами», підкреслюють голови ключових комітетів Палати представників.
По-друге, автори зауважують, що відповідальність за захист свободи від таких країн, як росія, Китай та Іран несе Конгрес США й Адміністрація Д. Байдена. На думку авторів документа, від першого дня війни «виснажливі вагання Байдена щодо надання Україні критично важливої зброї відтермінували українську перемогу» та коштують життів українців і грошей американських платників податків. На їхнє переконання, перемога України «запобігатиме російському вторгненню в країну НАТО, яке було б незмірно дорожчим з точки зору американської крові та коштів». Також зазначається, що за обсягом допомоги Україні у відсотковому відношенні до ВВП Сполучені Штати займають лише 30-те місце, а Польща, країни Балтії, Велика Британія, Норвегія та інші держави роблять значно більші внески. Щодо військової допомоги, то США посідають 14-те місце, відстаючи від Європи, наголошують конгресмени.
По-третє, шлях до перемоги України від республіканців крім швидкого надання їй критично важливої зброї передбачає посилення санкцій проти режиму путіна та передачу Україні $300 млрд заморожених російських суверенних активів. Зокрема, для зміни ситуації на полі бою пропонується передати Україні найбільш далекобійний варіант ATACMS (на 300 км), літаки F-16, а також достатню кількість касетних боєприпасів, артилерії, засобів ППО і бронетехніки. Важливо, що наголошуючи на необхідності контролю за американською допомогою, конгресмени визнають, що досі численні перевірки не виявили жодних істотних порушень.
По-четверте, як резюмують американські законодавці, пропонований документ «забезпечить Україні можливість досягти необхідних успіхів на полі бою, щоб змусити путіна сісти за стіл переговорів». У документі йдеться про те, якщо Україна не буде вести перемовини з позиції сили, тому не може бути і тривалого миру. Натомість республіканці Палати представників переконані, що президент Д. Байден повинен представити своє бачення плану перемоги, який «заслуговує на довіру, і якомога швидше надати Україні зброю, необхідну для перемоги».
Отже, документ окреслює чіткі критерії перемоги України, піддає суворій критиці Адміністрацію президента Д. Байдена за недостатню допомогу Україні та вимагає від нього рішучих дій, пропонуючи надати ЗСУ критично важливу зброю.
Позитивною тенденцією, яка може зрушити питання посилення підтримки Києва є те, що авторами документа виступили саме представники Республіканської партії, на яких у передвиборчій кампанії спирається Д. Трамп, просуваючи антиукраїнську риторику. Тож, можна стверджувати, що т.зв. рейганівське крило Республіканської партії в Конгресі США бере гору над трампістською меншістю, формуючи таким чином потужного союзника України. Це надає певні надії, що демократи і республіканці в Конгресі об’єднаються в бажанні продовжувати допомагати Україні, а отже кардинально змінять ситуацію на полі бою на нашу користь. Утім оприлюднення цього плану повинно надати поштовх дієвішої взаємодії з цією тверезомислячою частиною республіканців Палати представників Конгресу США з відповідними комітетами з оборони, розвідки й зовнішньої політики у Верховній Раді України.

Центр протидії дезінформації

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа