Розподіл Росії: геополітична доктрина Юрія Липи

У видавництві «Українська видавнича справа» здійснено чергове перевидання збірника творів доктора Юрія Липи «Розподіл Росії».

«Розподіл Росії» – це книга-діагноз, книга-рецепт і книга-меч. Більшість наших теоретиків минулого століття писали і думали про український щит. Липа писав і думав також про меч. Ця праця – глибокий і різнобічний аналіз. Він має історіософську, етнологічну, економічну, демографічну, геополітичну, психологічну, культурологічну складові. Вдумливий науковець, фаховий лікар твердою рукою хірурга здійснює трепанацію. Ракову хворобу називає таки раковою хворобою, а не нежиттю, гангрену називає гангреною, а не запаленням. Відповідно до діагнозу й рецепт.

Як би не називали Московщину, чи то Російська імперія, чи то СССР, чи то Російська Федерація, це тривалий у часі багатоетнічний конгломерат, котрий духовно живиться брехливими псевдоісторичними міфами, фобіями і маніями та облудним ординсько-конкістадорським месіанством, а фізично – кров’ю і тілом поневолених та асимільованих народів. Як у першому, так і в другому аспектах ключовим об’єктом виступає Україна і українці як живильне середовище.

Росія віддавна живе в своєрідній системі, системі «проізволу і раболєпія»: деспотичний «проізвол» згори і лакейське «раболєпіє» знизу. Ця система для росіян є звичною, комфортною і єдиною альтернативою її є російський бунт – «бєссмислєнний і бєспощадний». «Третій Рим» насправді є «Другим Вавілоном», з витікаючими звідси наслідками.

Для того, щоби українці і інші свободолюбиві народи могли вільно і безпечно розвиватися на своїх етнічних землях, треба зупинити Росію. Ця загроза цивілізації рахується тільки з силою. Цю рішучу силу ми повинні продемонструвати.

Сьогодні ми знову маємо взяти на озброєння універсальну концепцію ОУН, концепцію спільного фронту поневолених і загрожених Москвою народів, концепцію Антибольшевицького Блоку Народів, концепцію мобілізації, організації і опори насамперед на власні сили, гасло ОУН «Свобода народам і людині!», напрацювання ідеологів ОУН Бандери, Стецька, Ленкавського, твори Донцова і Липи.

І на завершення кілька цитат Липи:

«Відокремлення України, перегородження нею для ворогів усіх доріг на Південь було б тільки початком великого історичного процесу. Бо коли держава гноблення, хаосу і руйнування – Росія – зостанеться, то це означає: нема України – центру порядку, багатства і гідності.

Україна – це могильник російської імперії. Не можемо уявити собі інше майбутнє. Знищення Росії – як центру наднаціонального розподілу земель над Волгою, Печорою і Білим морем – відповідно до їхнього національного і історичного змісту – це передумова сильної України.

Україна, маючи геополітичне опертя на Чорному морі, може існувати, але існувати і розвиватися може лише тоді, коли не допустить суперництва на Півночі.

Національні держави фінських і уральських народів на території сучасної російської республіки – це те найменше, що необхідно. Друге – усунення теперішнього московського демографічного центру з цих територій і приборкання тут важкої промисловості, роздутої Москвою. Коли пізніше окреслимо національні межі «русских», то створиться держава, менша від української.

Неможливо примирити московського центру з українським центром, не можна говорити про державну співпрацю у цих двох центрах. На просторах великої Росії не може бути двох великопромислових, двох великодержавних центрів, двох великих збірників енергії! Вони виключають себе взаємно.

Лишень у цій площині наша задача поставлена вірно. Українці змагаються не тільки за свою справедливість, але й за панування цієї справедливості в оточенні. Не може бути й мови про компроміси щодо сучасної російської державності. Єдиним рятунком для існування української державності є цілковите знищення російської великодержавності.

Вільна Україна буде не після звільнення Києва, а після знищення Москви як столиці російської наддержави», – пророчив Юрій Липа.

Віктор Рог, Головний редактор газети “Шлях Перемоги”

Джерело: abn.org.ua

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа