Розгул бандитизму в українських селах

Минулого тижня до редакції газети «Українська Думка» звернулися селяни Одеської області, які намагалися зупинити протиправні дії бандитських угруповань, що грабувати сільськогосподарську продукцію, погрожуючи власникам землі фізичною розправою… Подаємо репортаж з місця подій.

 

22 червня біля 15-ти найманих охоронців, у формі чорного кольору, озброєних металевою арматурою, гранатами Ф-1 та пістолетами, разом з комбайнами та вантажними автомобілями «Камаз», без жодних правових підстав, зайшли на поля Ряснопільської сільської ради Березівського району Одеської області, які належать сільськогосподарському підприємству Товариству «Уорлд Агро Трейд» (далі «УАТ»).

Зухвало і цинічно бандити почали збирати врожай озимої пшениці, вирощений сільськогосподарським підприємством «УАТ». Цими протиправними діями керував Чупира Анатолій Михайлович, в.о. директора ТОВ «Біоленд-Одеса». У відповідь на вимоги і прохання підприємства-власника зупинити комбайни та техніку до приїзду працівників міліції, бандити залякували підірвати комбайни, розмахували арматурою, висловлювалися нецензурною лайкою і погрожували фізичною розправою…

З комбайнів було завантажено зерном автомобіль «Камаз» (державний № ВН 7843 СК), який поїхав з поля. Не зважаючи навіть на приїзд працівників міліції, комбайни продовжували красти і вивозити чужий врожай пшениці. Тільки за один день було вивезено пшениці з близько 50 га поля.

Міліція не прийняла жодних заходів щодо зукпинення злочину. Лише після того, як на поле вийшли власники земельних ділянок сіл Зеленопілля і Основа, на чиїх землях було посіяно пшеницю, й стали перед комбайнами, останні було зупинено.

Наступного дня ТОВ «Біоленд-Одеса» продовжив спроби «збирання» врожаю, проте жителі вищевказаних сіл зупинили їх, що супроводжувалося бійками.

На запитання «Української Думки» щодо існуючої ситуації та дій місцевих правоохороних органів, директор «УАТ» Іванна Філоненко, зокрема, сказала: «Місцеві жителі нас всіляко підтримують, оскільки до 2011 року їхні земельні ділянки протягом 4 років ніким не оброблялися, орендної плати за паї вони не отримували і лише зараз у них появилась надія на стабільність та справедливість, яку хоче забрати і похоронити ТОВ «Біоленд-Одеса». Наше підприємство, яке почало працювати в Березівському районі лише у 2011 році неодноразово відмічалося у місцевій пресі, як з боку голови Березівської районної адміністрації, так і інших посадовців району…

У п’ятницю 22 червня наш представник О.М.Кирій з юристом І.О. Трофимчуком та агрономом В.М. Філоненко приїхали в районну прокуратуру. Секретар відмовилася взяти їхню заяву і повідомила, що в прокуратурі нікого немає і телефонний зв’язок відсутній (!?)…»

Сільськогосподарське підприємство «УАТ», до якого приєдналися сотні селян, власників земельних ділянок, все-таки поінформувало прокуратуру Березівського району (яка три дні не приймала їхню заяву), а також Березівський РВ ГУМВС України в Одеській області та звернулися з листом до президента Віктора Януковича – «Гаранта Конституції, Господаря нашої України, зупинити злочин, який чинить ТОВ «Біоленд-Одеса» проти селян…»

Не зважаючи на ці заходи на сьогоднішній день рейдерська атака успішно продовжується. На вказаних полях знаходиться техніка і бандитська охорона ТОВ «Біоленд-Одеса», яка не допускає власників до вирощеного ними врожаю і на жодні перемовини з ними не йде. Охорона бандитів має автомобілі: «Нива» (держ. № АА 6738 НМ), ВАЗ 2107 (держ. № АА 5017СО) та мікроавтобус «Фолсваген» (держ. № 531-40 МА).

Компанія Товариство з обмеженою відповідальністю «Біоленд-Одеса», яке очолює Вигівська Юлія Іванівна, зареєстроване в Шевченківському районі Києва у 2008 році. Головним видом діяльності компанії мало би бути вирощуванням зернових і технічних культур, як записано в документі реєстрації, але воно більше відоме своїми протиправними шахрайськими та рейдерськими діями в Україні. Згідно з інформацією, 30 тисяч селян України сьогодні потерпають від свавілля «Біоленду…» – невиплачена орендна плата, несплачені податки, фінансові махінації, ошукані селяни, підкуп суддів, силовиків, чиновників за гроші інвесторів, самозахоплення обробленої землі, де інші виростили врожай, озброєний загін, комбайни, техніка, незаконне заволодіння землею і врожай зникає…

Підтвердженням останньому є сьогоднішні події у Березівсьому районі Одещини, коли власники землі, навіть пред’являючи документи на свою власність, не можуть видворити з неї найманих охоронців «Біоленда…».

У читачів може виникти питання, а що ж правоохоронні органи? Як у цій ситуації вони демонструють свої високі моральні якості та відповідальне відношення до роботи? Ми також вирішили це з’ясувати. Не буде перебільшенням сказати, що легше було додзвонитися до Білого Дому у Вашингтоні ніж до прокуратури Березівського району. Перші дві спроби закінчилися повним ігноруванням – тобто, після першого ж речення трубку зразу вішали; на третій раз замість телефону включили факс; безуспішна четверта спроба закінчилась повним відключенням телефонічного зв’язку. Нарешті, на спробу номер п’ять, відгукнулася зав. канцелярією прокуратури, куди надходить вся кореспонденція і заяви. На жаль, на жодне запитання щодо заяви постраждавших від рейдерської атаки і чому її протягом трьох днів не приймали, завідуюча не відповіла. Наступний дзвінок був до прокурора Березівського района п. О.С. Васютинського. Хоча рейдери з бійками орудують на чужих полях вже 10 днів, прокурор сказав, що факти подані у заяві будуть перевірятися і відповідь заявнику буде надана у строки передбачені законом. Які вони, ці строки, напевно і він не знає, бо сказав, що не буде нам пояснювати закон. Гарантію, що рейдерсто на земельних ділянках сіл Зеленопілля і Основа буде зупинено правоохороними органами, прокурор дати не міг.

Ця стаття подає лише один з останніх прикладів рейдерства, яке відбувається в різних областях України. Союз Українців у ВБ розцінює такі атаки як вандалізм, нехтування конституційними правами, відсутністю моралі та прав захисту людини в Україні. У цьому питанні СУБ зв’язався з Amnesty International, BBC та Euronews. Ми повідомимо читачів про наступні події в Одеській області і чи права записані в Конституції, про яку говорив на урочистому мітингу Посол України В.Хандогій (див. с. 6), співвідносяться з реальним життям.

Редакція Української Думки

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа