Росія посилює заяви про ймовірні західні та українські загрози, не припиняючи свій терор в Україні

Зазнавши терористичної атаки і на всіх майданчиках заявляючи про свою готовність “дати бій тероризму”, сама росія продовжує вбивати. Яскравим свідченням цьому є хоча б ракетна атака на житловий масив у Харкові 27 березня, в результаті якої 1 людина загинула, 19, за попередніми даними, – поранені, серед них 4 дітей.  І цього їм мало. У програмі Соловйова на каналі Росія-1 депутат держдуми Андрій Луговий закликає взагалі влаштувати у Харкові гуманітарну катастрофу, щоб змусити людей тікати з міста.

Зруйнована росією ТЕЦ в Харкові

Не припиняючи свій терор, сама російська влада після нападу на “Крокус Сіті Холл”  посилює риторику про ймовірні західні та українські загрози, щоб збільшити внутрішню підтримку війни в Україні.

На це вже, зокрема,  звернули увагу в американському Інституті вивчення війни (ISW). Його аналітики вказують на те, що Слідчий комітет і Генеральна прокуратура рф прийняли до розгляду звернення Державної Думи щодо розслідування американського і західного фінансування та організації терористичних атак проти росії. І хоча при цьому прив’язки цього рішення до події у “Крокус Сіті Холл” немає, раніше, як зазначає ISW, москва пов’язувала Україну і Захід з атакою на концертний комплекс. Але офіційних звинувачень досі немає, оскільки всі наявні докази продовжують вказувати на те, що з великою ймовірністю відповідальність за напад несе ІДІЛ.

На цьому тлі загальних наративів зі звинуваченням заходу досить дивними стали меседжі російського керівництва про можливості та бажання співпраці з ним. Зокрема про таку можливість заявив речник кремля Пєсков. “Відкритість до діалогу та політична воля у нас присутні, але ми за комплексне обговорення всіх питань”, – досить прозоро натякнув на готовність до діалогу Пєсков.

Пізніше подібну заяву із закликом співпраці з країнами Заходу зробив генпрокурор Ігорь Краснов.

 І якщо із Заходом у своїх заявах кремль поводиться більш-менш обережно, то з Україною він не церемониться, називаючи українські удари по законних військових цілях на тимчасово окупованій території та Росії тероризмом.

Cаме через цю призму слід розглядати слова речниці МЗС рф Захарової, яка, коментуючи текст Bloomberg під заголовком “Дехто в оточенні Путіна не вбачає зв’язку України з нападом на Москву”, назвала його “шедевральною новиною, матір’ю всіх фейків”. Таким чином висловивши ставлення до  “невіри” в непричетність України.

Проте версію кремля спростував і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Він заявив, що нападники на російський “Крокус Сіті Холл”, тікаючи, мали намір потрапити до Білорусі, але через заходи безпеки “відвернулися” і пішли на українсько-російський кордон.

Також з кінця минулого тижня російська влада і пропагандисти посилили зусилля, щоб   прирівняти Російський добровольчий корпус і легіон “Свобода Росії” до терористів. Ймовірно, щоб унеможливити будь-яку симпатизацію до добровольців.

Ну, а те, що росія пригрозила смертю керівникам українських спецслужб, взагалі має свідчити  ледь не про пряме їх звинувачення в організації теракту.

Використовуючи український трек, кремлівська влада вбиває одним пострілом відразу двох зайців.

Поява і поширення дезінформації про Україну вигідні москві, адже, з одного боку, завдяки цьому всередині росії підіймається хвиля ненависті, загальної істерії, лунають заклики  помсти Києву, з іншого, – на чому наголошує Сергій Кузан, – це дозволяє владі вдатися до прогнозованого після проведення так званих “виборів” “закручування гайок”.

В росії після нещодавніх пропозицій чиновників щодо більш жорстких заходів проти мігрантських громад у відповідь на напад на “Крокус Сіті Холл” вже фіксується посилення правового тиску на мігрантів.

27 березня стало відомо, що “росгвардійці” прийшли на склади російського маркетплейсу з метою перевірки працюючих там мігрантів, зазначається, що деяких затриманих іноземців вивозили до військоматів. Раніше агентство РИА Новости з посиланням на джерело в МЗС росії повідомляло, що робота щодо підвищення контролю за припливом мігрантів лінією урядових структур може прискоритися після теракту в “Крокусі”.

В російському суспільстві та медіа активізувалися “дискусії” на тему повернення смертної кари. Першим серед чиновників цю тему “вкинув” Д. Мєдвєдєв.

Ну, й очевидно, що в атмосфері страху й ворожості ніщо не заважатиме путіну посилити мобілізацію.

Тобто, діючи старими перевіреними методами, кремль прагне досягти поставленої перед собою мети. А саме: через постійне прив’язування України до стрілянини у “Крокусі” посилити антиукраїнську істерію у суспільстві і готовність йти воювати у чужу країну. В результаті, як вважає путін, він отримує карт-бланш на здійснення терору, проти якого на словах закликає боротися. Отож, далі буде?

Pressservice USCC
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа