Reuters: Український прапор, російські трупи свідчать про наступ Києва на південь

Fyg3XKlXoAArP8K

Нескучне, Україна, 13 червня (Reuters) – Синьо-жовтий прапор України майорів над зруйнованим продуктовим магазином, а російські солдати лежали мертвими на вулиці села Нескучне, це те, що опублікували журналісти Reuters у вівторок у першому незалежному підтвердженні найбільших успіхів України протягом семи місяців.

Не вдалося знайти жодного жителя в Нескучному, одному з груп населених пунктів на річці Мокрі Яли, які, за словами України, захопили її війська під час постійного просування на південь до контрольованої Росією території з початку їхньої операції минулого тижня.

Українські війська їхали заболоченими вулицями на танку та в пікапі. Військовий літак пролетів над головою, пускаючи сигнальні ракети.

“Три дні тому російські війська ще були тут. Ми їх вигнали з Нескучного. Слава Україні”, – сказав боєць українського загону територіальної оборони Артем, прізвище не назвав. «Це українські землі».

В основному одно- та двоповерхові будинки в селі, в якому до вторгнення Росії минулого року проживало кілька сотень людей, майже всі були пошкоджені. Навколо панувала тиша, якщо не рахувати гуркоту артилерійського вогню вдалині.

Агентство Reuters побачило щонайменше трьох мертвих російських солдатів, які лежали на вулиці, у тому числі одного, чиє тіло, рознесене мухами, лежало біля покинутої російської військової машини. Артем сказав, що наступаючі українські війська спостерігали з безпілотника, як товариші спочатку намагалися евакуювати його, а потім кинули на місці, де він лежав, і втекли.

Це було перше незалежне підтвердження просування України в районі, приблизно в 90 км на південний захід від міста Донецька, одному з кількох напрямів, де вона намагається прорвати російські лінії в перші дні довгоочікуваного контрнаступу.

Ракетний удар

В іншому місці у вівторок російський ракетний удар убив щонайменше 11 людей у житловому будинку та на складах у Кривому Розі, де народився президент Володимир Зеленський.

Мешканці ридали біля згорілої багатоповерхівки, а після ранкової атаки здійнявся клуб диму. Офіційні особи заявили, що щонайменше чотири людини загинули там, і ще семеро на складах. Двадцять вісім отримали поранення.

Ті, хто вижив, описали два вибухи. Ольга Черноусова розповіла, що її викинула з ліжка потужна вибухова хвиля. Вона втекла на свій балкон чекати рятувальників. «Я думала, що мені доведеться стрибнути на дерево».

Москва заперечує навмисне націлювання на цивільне населення, але неодноразово завдавала ударів по житлових будинках ракетами великої дальності, часто в передбачувані переломні моменти війни.

Вона убила 25 людей у житловому будинку в центрі міста Умань шість тижнів тому на початку посиленої кампанії ударів безпілотників і ракет напередодні контрнаступу України.

Перші дні наступу

Минулого тижня Україна розпочала контрнаступ після того, як трималася оборони протягом семи місяців масштабної російської зимової та весняної кампанії, яка дала мізерні успіхи, незважаючи на найкривавіші наземні бої в Європі з часів Другої світової війни.

Поки що український наступ все ще знаходиться на початку, десятки тисяч свіжих солдатів і сотні одиниць західної бронетехніки ще не залучені до боротьби.

У Росії, зі свого боку, були місяці, щоб підготувати кілька рівнів оборонних ліній, тобто просування України не обов’язково означає прорив фронту. Після тижня замовчування інформації про свій наступ Україна заявила в понеділок, що наразі відбила сім населених пунктів. Війська просунулися на 6,5 км (4 милі) і захопили 90 квадратних кілометрів (35 квадратних миль) землі вздовж 100-кілометрової ділянки південної лінії фронту, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

Президент Росії Володимир Путін під час телевізійної зустрічі з російськими військовими блогерами заявив у вівторок, що цілі російської військової кампанії принципово не змінилися, і заявив, що Україна зазнала в 10 разів більше втрат, ніж Росія.

Згідно з оприлюдненими документами американської розвідки, Росія зазнала втрат у кілька разів більших, ніж Україна, причому найбільші втрати були за останні місяці під час зимової та весняної кампанії, яка охопила мізерну територію. Росія не визнавала жодних здобутків України з початку контрнаступу минулого тижня, і каже, що відбила неодноразові наступи.

Міністерство оборони рф у вівторок повідомило, що його сили відбили українські атаки поблизу сіл Макарівка, Рівнопіль і Пречистівка. Макарівка розташована південніше Нескучного вздовж річки.

Москва також оприлюднила відеоматеріали захоплених у бою танків Leopard німецького виробництва та бойових машин Bradley виробництва США. Reuters не зміг одразу підтвердити місце чи час зйомки.

Військові аналітики кажуть, що поки що бойові дії, ймовірно, здебільшого зводяться до зондуючих атак українців, які ще не ввели в бій основну частину своїх сил, тоді як основні оборонні укріплення Росії все ще лежать попереду.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа