Поразка Росії на морі: Україна відновила торгове судноплавство

port

Україні вдалося відновити роботу портів Великої Одеси без участі третіх сторін завдяки атакам по Чорноморському флоту Росії. Про це заявив віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

“Так і зараз – багато чого відбулося в Чорному морі, чого не було раніше: суттєві пошкодження десантного корабля біля Новоросійська і багато-багато інших речей. Військовий паритет в Чорному морі ще не встановлений, але ситуація точно не така, як була пів року назад”, – заявив Кубраков.

Українським силам вдалося фактично завдати поразки російському флоту у Чорному морі, підтверджують у Великій Британії.

“Так, прогрес України повільний, але ніхто не може сказати, що його немає. Можна показувати на харківський прорив як зразок успіху. Але подивіться на те, що Україна зробила зараз у Чорному морі! Україна завдала функціональної поразки російського Чорноморського флоту”, – сказав молодший міністр оборони Великої Британії Джеймс Гіппі.

Британська розвідка також констатувала, що Чорноморський флот Росії не зможе мати в акваторії Чорного моря такий контроль, як раніше, а його судна будуть менш безпечно почуватися у портах після серії успішних атак України. Згідно з супутниковими знімками, росія відвела свої військові кораблі з Севастополя через неможливість захистити їх від українських атак.

Наразі усі три чорноморські порти України відновили приймання суден для експорту зерна – попри погрози Росії обстрілювати судна, що прямують до українських портів, пише Bloomberg.

“Прохід кораблів сигналізує про те, що смілива ставка України на створення власного торгового шляху після краху безпечного коридору, узгодженого з Росією, окупилася”, – кажуть журналісти.

Перші 10 кораблів уже скористалися коридором, який Україна відкрила після відмови Росії відновити зернову угоду й попри погрози топити судна, які йдуть в українські порти.

“Ми розуміємо, що якісь інциденти можуть відбутися, війна продовжується. … Якщо щось станеться з нашим цивільним судном, ми не будемо про це говорити, але нам  є чим відповісти – є військові цілі, є інші цілі, і ворог теж розуміє цю небезпечну грань”, – сказав Кубраков.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа