Полтавщина вирвалася у лідери за темпами деколонізації

Полтавщина-серед лідерів-інфографіка

Активісти ГО «Світанок» та всеукраїнського громадського руху «Деколонізація. Україна» оприлюднили всеукраїнську інфографіку щодо об’єктів (споруд), які звеличували СРСР і державу-окупанта Росію.

На інфографіці вказано усі області України та кількість демонтованих російських і комуністичних символів, починаючи з 24 лютого 2022 року, тобто з дня повномасштабного вторгнення російських варварів. Полтавщина поділила з Харківщиною почесне пяте місце.

«Такий результат-наслідок співпраці громад Полтавського краю, активістів руху «Деколонізація. Україна» та Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті. 28 липня набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Тож деколонізаційні процеси набудуть незворотнього характеру», – прокоментували дані інфографіки очільник ГО «Світанок» Вадим Поздняков та представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Інфо-2

«У цьому законі виписані значення термінів, наприклад таких, як «пропаганда російської імперської політики», та визначена відповідальність за порушення законодавства про заборону виготовлення, поширення, а також публічного використання символіки російської імперської політики. Закон торкається сфер публічного простору, топонімії, назв юридичних осіб, пам’ятників і пам’ятних знаків і знаків для товарів і послуг. Також закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» визнає злочинною та засуджує російську імперську політику, забороняє пропаганду символіки російської імперської політики (крім прописаних у законі винятків), визначає порядок ліквідації такої символіки з публічного простору, а також забороняє присвоєння назв, які глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики та сучасної РФ як держави-агресорки, географічним обʼєктам, юридичним особам та обʼєктам права власності», – розповіли у Полтавському офісі УІНП.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа