Переломна промова: що Макрон заявив про Україну

Президент Франції Емманюель Макрон дав інтервʼю телеканалам TF1 і France 2 на тлі зміни риторики уряду країни щодо війни в Україні. У своїй промові політик прокоментував заяви про відправлення військ на українську територію та окреслив своє бачення миру.

Макрон визнав, що раніше намагався домовитися з Путіним. “Очевидно, я розмовляв з ним сотні годин, до лютого 2022 року, загалом між лютим і квітнем 2022 року – у спробах зупинити цю війну та домовитися про мир. Але з того моменту, як він сам перестав поважати будь-які рамки: всупереч тому, що він казав – він не проводив спецоперацію, яку ми вже засудили і яка не мала правової бази, легітимності, законності … Дискусія вже не мала сенсу”, – каже французький президент. 

Путін – це диктатор, нині однозначно заявляє лідер Франції. “Путін – це російський патріот, він самодержець, він диктатор. Тобто злочини, які він чинить проти мирного населення, ми дивимося в словник, ми говоримо собі, що тільки самодержець або диктатор може зробити це”, – сказав Макрон. 

Лише кремлівський режим відповідальний за війну, яка нині підриває всю світову безпеку. “Президент Російської Федерації, який сьогодні охоплений репресивно-авторитарним дрейфом у своїй країні, яка останніми роками, останніми місяцями дедалі частіше, вирішила бути силою, що дестабілізує”, – продовжив Макрон. 

Направлення сухопутних сил НАТО до України нині не стоїть на порядку денному, але Європа повинна залишити “всі варіанти” відкритими, повторив Макрон. Водночас країни мають збільшувати свої оборонні спроможності. Зокрема, французькі підприємства. “Це той проєкт, який я з того моменту доручив міністру Збройних сил. Ми в кількох сегментах, які були важливими для українців, виконали роботу. Вирішальні для оборони України САУ CAESAR – ми збільшили їх виробництво. … Збільшили темпи, ми виготовимо майже 75 гармат “CAESAR” і всі вони підуть на український фронт”, – сказав Макрон. 

Світ має бути готовим зробити все, аби Росія ніколи не перемогла. “У нас є мета: Росія не може і не повинна виграти цю війну. … Якщо РФ продовжить ескалацію, якщо ситуація погіршиться, ми маємо бути готові. І ми будемо готові. Ми будемо готові прийняти необхідні рішення для того, щоб Росія ніколи не перемогла”, – наголосив французький президент. 

Тривалий мир можливий лише після повернення України до міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом, каже Макрон. “Я вважаю, що сьогодні, по совісті, вибір утриматися або голосувати проти підтримки України означає не вибір миру – це вибір поразки. Йдеться про те, щоб бути сильним заради миру. Наша відповідальність полягає саме в тому, щоб підтримувати цю європейську єдність”. 

Ця війна є екзистенційною для Європи, підсумував Макрон. “Якщо Росія виграє цю війну, довіра до Європи буде зведена нанівець. Якою буде довіра на нашій землі до влади Європейського Союзу, члени якого дозволили б цьому статися? Ви вважаєте, що поляки, литовці, естонці, латиші, румуни, болгари могли б хоч на секунду залишитися в мирі? І я навіть не кажу про Молдову, яка, звісно, сьогодні не в Євросоюзі, але яка наступної секунди опиниться під загрозою”.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа