Опитування: Більш як половина українців стурбовані екологічною ситуацією в країні

Більше половини українців (66,3%) вважають екологічну ситуацію в своєму населеному пункті поганою.

Про це свідчать результати телефонного опитування «Стан навколишнього середовища в Україні», проведеного Інститутом Горшеніна.

З них 50,1% дали відповідь «швидше, погана», а 16,2% – «точно погана». Вважають, що в місці їх проживання хороша екологічна ситуація, 30,9% респондентів. З них відповідь «скоріше хороша” вибрали 25,1%, «точно хороша» – 5,8%. Не змогли відповісти на дане питання – 2,8% опитаних. При цьому кожного п’ятого респондента не турбує стан навколишнього середовища в місці свого проживання.

50,4% українців турбує загазованість повітря та водойм. Близько третини опитаних незадоволені низькою якістю питної води, а також сміттям і сміттєвими звалищами на вулицях. 24,9% громадян України турбує відсутність або знищення зелених насаджень, а кожного шостого – підвищений рівень радіації. При цьому кожен десятий українець переживає через випадіння забруднених опадів і зміни в рослинному і тваринному світі.

Більшість українців (79,4%) висловлюються проти зберігання радіоактивних відходів з інших країн на території України – навіть за умови значних надходжень від цього до бюджету України. При цьому кожен десятий опитаний, навпаки, вважає за доцільне зберігати в Україні радіоактивні відходи інших країн в обмін на фінансові надходження.

45,2% громадян України не відчувають побоювань у зв’язку з виникненням в найближчому майбутньому масштабної техногенної катастрофи на території нашої країни. Побоюються такої можливості 38,2% українців.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа