Неолімпійські виклики

Московія запросила українських спортсменів взяти участь у так званих «іграх дружби», що їх нелюди планують провести цьогорічним вереснем у Єкатеринбурзі.

Після звірств, катувань і руйнувань, вчинених в Україні, цей черговий жест «доброї волі» кривавих істот не має дивувати. Триває війна. На інформаційному фронті, спортивному та багатьох інших також. Якщо з початком повномасштабного вторгнення москалів чимало європейських країн транслювали перебіг подій на турнірах та матчах із прапорцем України в правому верхньому кутку, то з часом ця солідарність із нами, так би мовити, притупилася. Дедалі частіше, зокрема під час футбольних матчів національних чемпіонатів Старого світу чи міжнародних поєдинків, можна побачити напис «Реасе», себто «Мир». Якби писали «Мир Україні» – все зрозуміло. А так, у переважаючої більшості футбольних уболівальників, які в безпеці і не вельми переймаються та вникають, резонно виникне думка, що мир має бути між двома сторонами – Україною та Московією, бо між ними війна. Чи навіть конфлікт, як намагаються це подати для світової спільноти наші вороги. Ось москалі, як великі «миротворці», й «підживили» цю інформаційно-психологічну операцію запрошенням українців на «ігри дружби».

Це щось на кшталт, коли головний кремлівський терорист коментує нещодавні удари московитів по нашій енергетичній інфраструктурі, наголошуючи, що з гуманітарних міркувань вони не атакували взимку, щоб не залишити без енергопостачання соціальні установи, лікарні тощо. Виняткова «людяність». Але чому ці удари завдавали взимку 2022 і 2023 років і взагалі, навіщо було розпочинати війну, кривавий недомірок не пояснив.

Запрошення від кацапів одержали деякі спортивні федерації України. Річ ясна, що ноги українців на болотах не буде. Як і репрезентантів багатьох інших країн, які є нашими партнерами. Більше того, участь у цьому збіговиську може коштувати спортсменам дискваліфікації чи навіть завершення кар’єри. Адже Міжнародний олімпійський комітет, Всесвітнє антидопінгове агентство та інші впливові організації рішуче засудили ідею проведення цих ігор ганьби, назвавши їх «цинічною спробою Російської Федерації політизувати спорт».

Так звані «ігри дружби», за замислом терористичної федерації, мали опонувати цьогорічній Олімпіаді в Парижі, що відбуватиметься з 26 липня до 11 серпня. Учасників організованого московитами «дійства» вже зараз неважко передбачити – Куба, Еритрея, Венесуела, Зімбабве тощо. Аналогічний й інтерес до цього «змагання». Тож москалі не переймаються своїм «дітищем», а далі та всіляким чином виють на Ігри, що в них братиме участь цивілізований світ. Нахабства, звісно, не бракує.

Їхній так званий президент так званого олімпійського комітету Московії Станіслав Поздняков вимагає, щоб Міжнародний олімпійський комітет переніс Ігри-2024 із Франції до іншої країни, бо мер Парижа Анн Ідальго не бажає бачити на головних змаганнях планети так званих спортсменів із Московії та Білорусі.

Ще далі занесло так звану держдуму наразі ще так званої РФ. Там вимагають суду над президентом МОК Томасом Бахом. Такий собі «москаль» депутат Султан Хамзаєв забажав, аби так званий слідчий комітет перевірив німця на предмет втручання у приватне життя. Мовляв, Бах «стежить за громадянами Росії» та упереджений до її спортсменів.

Тут не зайве нагадати, що очільник МОК давно знаний на прізвисько «Пудель Путіна», бо впродовж свого перебування на високій посаді, а верховодить він із серпня 2013-го, всіляко сприяв москалям, покривав їхні злочини у спорті, за що, і до бабці ходити не треба, одержував чималі фінансові нагороди. Також він кавалер москвинського так званого «ордена пошани» й так званого ордена національного олімпійського комітету Білорусі. Факт красномовний. А ще, цей Бах відомий закликом до світових лідерів на саміті G20 не усувати москалів від змагань через військову агресію Московії супроти України.

Згодом, під тиском світової спільноти і тягарем чисельних злочинів терористичної федерації в Україні, Томас Бах дедалі більше цурався московитів і приймав рішення не на їхню користь. Нині, принаймні на людях, він у неабиякій немилості в москалів. Про що свідчить обурення Хамзаєва, який вважає неприпустимою перевірку МОК так званих спортсменів наразі ще РФ на їхню відповідність Олімпійській хартії та їхнє ставлення до війни.

Також зі слів цього Хамзаєва стало відомо, що «слідчий комітет РФ системно і послідовно проводить фіксацію різних злочинів проти Росії, нашої національної безпеки». Відтак, він просить «перевірити цей акт агресії Томаса Баха за всією суворістю нашого закону… за незаконне збирання або розповсюдження відомостей про приватне життя особи, що становлять її особисту чи сімейну таємницю». Ось такої. Виявляється на болотах фіксують якісь злочини. Цим істотам і їхній імперії не те щоб на Олімпіаді, а на планеті не має бути місця.

Дісталося «Пуделю Путіна» і від «говорячої голови Путіна» Дмитра Пєскова за заклик до національних федерацій не відправляти спортсменів на «ігри дружби». Цей вусатий тарган вбачає узурпацію Бахом Олімпійської влади, повторив уже звичну мантру про політизацію спорту. І, що найцікавіше, закидає намагання розвалити Олімпійський рух санкціями щодо Московії. Себто, найголовніші Ігри планети можуть припинити існування, якщо вони очистяться від огидних терористів, вбивць і катів. Схоже, ці москвинські істоти влаштували з-поміж себе перегони на найбезглуздішу заяву.

Так звана депутатка держдуми й Олімпійська чемпіонка Світлана Журова вбачає намагання з боку МОК заборонити москалям змагати на Іграх в Парижі. Наразі, кацапи допущені в ранзі індивідуальних нейтральних атлетів із якимось прапором і довільною музикою замість гімну. «Нас не хочуть бачити на відкритті Ігор. Мер Парижа нас взагалі не хоче бачити. Як іти в гості, де тебе не хочуть бачити?»,– слушно підмітила Журова. Відповідь очевидна. Але не для репрезентантів боліт. Ні честі, ні гонору. І ні сорому, адже весь світ, незважаючи на завуальованість, знатиме кого ці так звані спортсмени репрезентують.

Не обійшлося без звичних погроз. Їхній людиноподібний депутат-боксер Ніколай Валуєв (на світлині), із натяком, привітав французів з 210-тою річницею вступу російської армії в Париж. Очевидно, організаторам Ігор треба неабияк подбати про безпеку найбільшого спортивного форуму планети. Не важить, чи буде там горстка москальських спортсменів, чи ні. Президент Еммануель Макрон заявив: «У мене нема сумнівів, що Росія спробує зірвати організацію Олімпійських ігор у Парижі, зокрема й в інформаційному плані. Росія щодня вкидає в інофрмаційне поле твердження, що ми чогось не зробимо. У цьому полягає ризик».

Олімпіада – важливе дійство світового масштабу. Та нині маємо значно вагоміше – війну. І перейматися нею повинен увесь світ. Україна боронить не лише себе. Намагання Московії «зірвати організацію Олімпійських ігор у Парижі» – ніщо у порівнянні з її наміром зірвати світовий устрій. Президенту Макрону, як і президентам багатьох інших провідних країн, час остаточно усвідомити це і рішуче перейнятися, «що ми чогось не зробимо». І ризик у цьому надто високий.

Григорій Жибак

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа