Націонал-соціалізм і рашизм

putin-hitler

Існує популярна практика порівнювати фашизм із сучасним політичним режимом в РФ, але продуктивніше провести реально існуючі паралелі рашизму з націонал-соціалістичним режимом в Німеччині.

Керівництво та суспільство Московії плекають свою універсальність та виключність. Задовго до народження сучасної Росії Достоєвський писав: «…если национальная идея русская есть, в конце концов, лишь всемирное общечеловеческое единение, то, значит, вся наша выгода в том, чтобы всем, прекратив все раздоры до времени, стать поскорее русскими и национальными».

Що це, як не гасло російського расизму?

В чому полягало «обрусєніє» народів? Насамперед у знищенні національної еліти, позбавлення національної культури, історії та навʼязування російськоцентричного погляду на світ, в якому Москва та її правителі є вершителями долі світу, попри очевидну брехливість та неадекватність такого погляду.

Сучасна Московія набагато більше схожа на націонал-соціалістичну Німеччину. Не дивлячись на численні злочини режиму, громадяни РФ, так само як і тодішні громадяни Німеччини, радо переоберуть на виборах своїх диктаторів та воєнних злочинців заново. Тому, що більшість почувається цілком комфортно в бульбашці вигаданої всемогутності, обраності, нахабної вседозволеності і безкарності.

В листопаді 1945 року близько 50% німців вважали, що «націонал-соціалізм був доброю ідеєю, але погано втіленою». Після Дахао, Треблінки, Авшвіца та вільного доступу до інформації про злочини націонал-соціалістичного режиму.

Багато німців виправдовували участь у масових злочинах на теренах всієї Східної Європи «виключно виконанням наказу», так само, як сучасні полонені росіяни на теренах України. Тобто, ані в тих, ані в інших навіть не виникало сумніву в тому, що можна уникати виконання злочинного наказу про вбивство цивільних мешканців, піддавати тортурам та вбивати в концентраційних або фільтраційних таборах.

Це не про емпатію, це про основи виховання слухняних громадян, які здатні чинити зло, прикриваючись наказом або страхом покарання за його виконання. Фактично, ці люди намагалися видати себе за біологічних роботів, людей – функцій. І їх це цілком влаштовувало.

Прихід до влади Гітлера був наслідком підпалу Рейхстагу, в якому було звинувачено його політичних опонентів. Путін, як його вірний послідовник, пішов ще далі, замість підпалу Державної Думи він вирішив підривати багатоповерхівки та знищувати населення Ічкерії під приводом антитерористичної операції.

Пропагандистська машина РФ, так само як і пропагандистська машина націонал-соціалістичної Німеччини, повільно посилювала існуючу в російському суспільстві ненависть до вільного світу, окремих країн та народів. Рік за роком російська пропаганда навіювала думки про право Москви перекроювати карту світу на власний лад, не рахуючись ані з міжнародним правом, ані з визнаними кордонами.

Ненависть до українців та України не виникла за один день, тисячі пропагандистів писали та створювали контент, який мав переконати росіян в тому, що українців банально не існує (так само як діяла німецька пропаганда щодо Австрії та австрійців).

СССР викинули з Ліги націй за війну проти Фінляндії, Японія та Німеччина пішли самі. Її правонаступницею є наразі ООН. Наразі справжній расистський режим, який вчинив тисячі злочинів проти людства, має досі право голосу в Раді Безпеки ООН.

Яким курсом рухалася нацистська Німеччина? Так само, як і сучасна Росія, вона почала з політичних опонентів всередині країни, а продовжила вже масовим фізичним знищенням людей, які належали до різних народів. Росія знищує на війні з Україною представників продуктивного віку малих народів своєї країни і водночас чинить масовий геноцид українців.

Свого часу нацистська влада активно займалася переселенням німців з окупованих територій, поближче до приєднаних земель. Для цього корінні мешканці банально виганялися та вивозилися, а в їхні будинки приходили зайди. Що відбувається на територіях окупованої Херсонщини, Донеччини, Луганщини?

Було зроблено все, аби українці масово виїжджали або до вільних територій, або виселялися всередину Московії, аби на їхнє місце прийшли лояльні росіяни, російські військові та, зрештою, будь-які маргінали, які не гребують їсти з чужого стола та користуватися чужим, як власним.

Свого часу німецькі лікарі спільно з німецькою військовою адміністрацією викрадали дітей в Польщі аби вивезти в Німеччину та виховати їх «справжніми арійцями (читай росіянами)». Те саме відбувається на окупованій Росією території. Вивозять не тільки дітей з дитячих будинків, а й усіх, кого вдається захопити. Під мовчання Amnesty International, Червоного Хреста та інших структур.

Використовувати кримінальників для окупованих територій так само не винахід сучасних росіян. Свого часу першими помічниками адміністрації Аушвіцу були кримінальні злочинці з Німеччини. Вони мали садистично знущатися з увʼязнених та пильнувати виконання плану. Росія цю традицію підхопила, створивши штрафбати, а тепер завербувавши кримінальників до лав ЧВК.

Наразі російська окупаційна влада активно розкрадає запаси продуктів та зернових культур на окупованій території, вивозить метал та обладнання, культурні цінності. Те ж саме чинила нацистська Німеччина щодо окупованих територій. Гельмут Майнгольд, нацистський науковець, зачарований масштабами Голодомору, успішного геноциду проти українців, навіть пропонував заморити голодом 30 мільйонів мешканців Східної Європи, аби прибрати «зайвих людей».

Масові розстріли мирного населення, це те, що практикували нацистські злочинці на теренах України. Тільки тепер, нібито в часі панування технологій та ідей цінності кожного людського життя, росіяни безкарно винищують населення в кожному окупованому українському місті. Практично в кожному звільненому населеному пункті України є власна братська могила, де можуть бути як малі діти, так і люди старшого віку. Що це, як не фізичне знищення українців з боку росіян? Якою «доцільністю» можна це виправдати?

Тільки німецькі нацисти вирішили берегти психіку своїх виконавців та почали застосовувати масові засоби для якомога більш ефективного знищення людей, натомість росіянам все одно. Що не зроблять їхні солдати в окупованому місті, довершить російська ракета або дрон-камікадзе, спрямовані на житловий квартал в українському місті.

Те, як смакує російська пропаганда кожне влучання в наші міста, кожну жертву з нашого боку, говорить про одне. Ми маємо справу з чистим расизмом, де «зайвою» нацією росіяни призначили українців, та зрештою всіх, хто не хоче стати росіянином. Ми живемо в часі, коли головний «борець з нацизмом» є справжнім послідовником Адольфа Гітлера та його посіпак.

Папа Римський за часів Другої Світової війни особисто брав участь в перемовинах за звільнення частини професорів Ягеллонського університету, які були увʼязнені. Сучасному Папі Римському абсолютно все одно, скільки музикантів, науковців та мирних мешканців загине в Україні.

Мусимо донести всьому світові не тільки інформацію про злочини рашизму, але й дати зрозуміти, що відбувається, на зрозумілих прикладах.

Станіслав Федорчук

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа