Морська безпека чорноморського регіону – пріоритет як для України, так і для НАТО

“Позиція НАТО щодо агресивних дій Росії повинна бути активною, бо Росія вже веде проти країн-членів Північноатлантичного альянсу війну”, – таку думку висловив Сергій Висоцький, заступник Керівника Проводу “Вільних Людей”, під час участі у міжнародній конференції з морської безпеки. Співорганізатором заходу стала Фундація Вільні Люди.

Учасники конференції обговорили безпекові зміни в Чорноморському регіоні, регіональні і глобальні соціально-політичні та економічні наслідки викликів безпеці в Чорноморському регіоні та Чорноморську політику НАТО.

Виступаючи в панелі “Чорноморська політика НАТО: спостерігач, ментор чи активний учасник?”, Сергій Висоцький відзначив, що гібридна війна потребує комплексної політико-воєнної відповіді на агресію. Фактично, полем бою є політика, інформаційний простір, погляди суспільства.

“З огляду на те, що хаос став інструментом Росії, тільки інтеграція НАТО із інститутами розвідки та політичними інститутами країн-членів зможе забезпечити необхідний рівень оборонних заходів Альянсу. В авторитарного путінського режиму є свої точки слабкості. Росія розхитує стійкі демократичні системи, граючи складну симфонію хаосу на широкому фронті. Аналогічна відповідь від НАТО та Заходу неможлива, оскільки авторитарні режими більш контрольовані. Але авторитарні режими водночас крихкі. У них немає такого запасу міцності як в збалансованих демократичних системах. Якщо знати куди бити, звісно. Тому Заходу потрібна концентрація зусиль для розуміння критичних точок Росії та розумного удару по цих точках”, – сказав він.

blseaconf

У конференції взяли участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні пані Марі Йованович, директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова, заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександр Літвіненко, президент Jamestown foundation Глен Ховард, народні депутати та інші.

Учасники конференції дійшли згоди, що міжнародна спільнота повинна акцентувати увагу на підтримці зусиль України у відновленні її територіальної цілісності та суверенітету, а сектор морської безпеки є важливим проектом реформи всього оборонного сектору в Україні.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа