Лише 6% українців з оптимізмом дивляться у 2012 рік

Більше половини українців очікують від наступного року економічних проблем.

Такими є результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в рамках проекту незалежної мережі дослідників громадської думки ВІН-Геллап Інтернешнл.

Так, за даними опитування, 54% українців відповіли, що від 2012 року вони чекають економічних проблем.

Лише 6% очікують від 2012 року економічного процвітання, 25% вважають, що економічна ситуація залишиться такою ж, як і минулого року. Вагалися з відповіддю 15%.

Таким чином, було визначено, що баланс надій та відчаю українців складає -48 порівняно із -38 у минулорічному опитуванні.

Згідно з Глобальним барометром надії та відчаю ВІН-Геллап Інтернешнл зараз 31% населення світу сповнені надії стосовно економічних перспектив у 2012 році, 34% очікують погіршення економічної ситуації порівняно з роком, що зараз завершується.

Стосовно решти, 27% не очікують жодних змін порівняно з попереднім роком, а 8% не змогли визначитися зі своєю думкою.

«Якщо у світі, в цілому, склянка наполовину повна, то в Україні вона однозначно наполовину порожня. Навіть більше — і сама ситуація, і динаміка рівня надії у 2010-2011 роках показують, що склянка з такими темпами скоро буде взагалі порожньою. З одного боку, виразні песимістичні очікування українців збігаються з похмурими прогнозами населення розвинених європейських країн. Втім, з іншого боку, слід зважати на якісно відмінну поточну економічну ситуацію – європейські країни, де домінують подібні до українських дуже понурі уявлення про 2012 рік, мають набагато вищі показники доходу на душу населення», — наголосив аналітик КМІС Антон Грушецький.

Глобальне дослідження показує, що за відчаєм стосовно економічних перспектив першість має Європа, за якою йде Північна Америка. Багато хто з решти світу, особливо Китай, лишаються сповненими надії.

Серед 50 країн, де проводилося опитування, 34, у цілому, сповнені песимізму, тобто у цих країнах кількість песимістів переважає кількість оптимістів.

15 країн сповнені надії, тобто у цих країнах, навпаки, кількість оптимістів переважає кількість песимістів.

У глобальній тенденції песимізму першість має Франція, де баланс надії-відчаю становить –80%, у той час як за рівнем оптимізму першість має Нігерія, де баланс надії-відчаю становить +80%.

Інші нації знаходяться між ними – наприклад, баланс надії-відчаю у США становить –21%, а в Китаї – +21%.

В Україні було опитано 1013 респондентів, що мешкають в усіх областях України, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3.1%.

За матеріалами: Українська правда, Дзеркало тижня

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа