Крах російських воєнних міфів

putin-impotent3

Ігор Лосєв

У нинішній агресивній війні в Україні Росія переживає не тільки військову дискваліфікацію (виникли великі сумніви, що ЗС РФ справді є «другою армією світу»), але й удар страшної сили по всій російській міфології війни. Мій колишній студент, а потім з 2014 року командир взводу в батальйоні «Айдар», сказав про російське військо так: «Російська армія, звісно, лайно. Але цього лайна дуже і дуже багато». Росіянам страшенно важко визнати, що б’ють їх не війська НАТО (таких немає в природі, а є окремі національні армії всіх країн-учасниць НАТО, то хто ж їх б’є бельгійці чи данці?), а саме українці, котрих у Росії звикли вважати «нижчою расою» у порівнянні з росіянами. У ставленні до своїх поразок росіяни дуже нагадують народи деспотичних східних імперій. Згадаїмо Ірак часів Саддама Хусейна. Тоді іракська армія була вщент розгромлена американським генералом Шварцкопфом. Проте Саддам аж до остаточного розгрому і власної загибелі розповідав (і вся його пропаганда), що він переміг війська США і антисадамівської коаліції.

Я згадую цей момент, коли наражаюся на російське трактування Кримської війни в середині XIX століття.

Тоді практично всі битви в Криму Росія програла, а англо-французькі, італійські і турецькі війська перемогли і взяли Севастополь, хоча діяли на великій відстані від своїх баз. До останнього моменту російські історики всіляко намагалася приховати той факт, що цю війну російська сторона провалила. Мовляв і Севастополь не був відданий інтервентам, бо захисники міста перейшли на північну частину міської бухти. Але багато років як найбільшу державну таємницю приховували той факт, що в Севастополі після цієї війни від 1855 до 1857 року функціонувала англо-французька окупаційна адміністрація… Нікому з «мудрих» росіян навіть не спало на думку: з чого б це, в російському «незахопленому» місті?

Нещодавно побачив цікаве фото з бундесархіву ФРН: липень 1942 р. на нинішній севастопольській площі Нахімова між Графською пристанню і готелем Кіста румунські війська марширують на параді на честь взяття міста…

Російські пропагандони роблять наголос на тому, що якби колективний Захід не надавав допомоги Україні, то вони легко б нас розбили. Зверну увагу, що в березні-квітні 2022 р. західна допомога Україні була ще не дуже помітна, але вже тоді було ясно, що «СВО» РФ на наших теренах провалилася. Згадаймо, що під час Другої світової війни СССР отримував велетенську військово-технічну і економічну допомогу від США і Британської імперії, без котрої він не мав шансів і йому довелося б капітулювати перед Гітлером або укласти з ним сепаратну мирну угоду. По війні в Радянському Союзі з’явилася ідеологічна мода применшувати і навіть заперечувати вирішальне значення ленд-лізу. Фантастичних форм ця брехня набула за Путіна.

А ось що сказав лідер і диктатор СCСР Сталін в листопаді 1943 р. на конференції союзників в Тегерані: «Сполучені Штати зробили для перемоги в цій війні найважливіші речі машини. Довели, що можуть виробляти від 6 до 10 тисяч літаків на місяць. Ми можемо виробляти найбільше 3 тисячі. Таким чином, Сполучені Штати країна машин. Без машин, що постачалися за ленд-лізом, ми програли б цю війну». Сьогодні колективний Захід допомагає Україні, а антигітлерівська коаліція тепер називається антипутінською…

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа