КМІС: рейтинг Януковича продовжує знижуватися

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив результати дослідження, згідно з яким 12% опитаних українців готові проголосувати за чинного президента Віктора Януковича на президентських виборах.

Станом на першу половину листопада найбільше прихильників серед виборців України мали:

Віктор Янукович – 12% ; Юлія Тимошенко – 10% ; Арсеній Яценюк – 8% ; Петро Симоненко та Віталій Кличко – 4%.

Відповідно за останні чотири місяці, електоральна підтримка Віктора Януковича зменшилася майже на одну п’яту (з 15% у червні до 12% у листопаді), обсяги електоральної підтримки Юлія Тимошенко і Арсенія Яценюка практично не змінилися (не зазнали статистично значущих змін). Статистично значуще – більш ніж на третину – зросли за чотири місяці обсяги електоральної підтримки Віталія Кличка і Петра Симоненка.

Симпатії респондентів до інших ймовірних учасників майбутньої виборчої кампанії розподілилися наступним чином: 3,1% – за віце-прем’єр-міністра, міністра соціальної політики, лідера партії “Сильна Україна” Сергія Тігіпка, 1,8% – за лідера партії “Всеукраїнське об’єднання” Свобода “Олега Тягнибока, 1,4% – за депутата Ради від НУНС, лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка, 1,1% – за голову Ради, лідера Народної партії Володимира Литвина, 1,0% – за лідера Прогресивної соціалістичної партії Наталію Вітренко, 0,5% – за депутата Ради від фракції Партії регіонів Інну Богословську; стільки ж опитаних проголосували б за екс-Президента, лідера партії “Наша Україна” Віктора Ющенка, 1,3% опитаних проголосували б за іншого кандидата, 18,9% – проти всіх. Не брали б участі у голосуванні 14,2%, важко відповісти 19,2% опитаних.

Регіональний розподіл прихильників серед перших трьох кандидатів виглядає наступним чином: В. Янукович, має значну найбільшу підтримку у Східному (21%) та Південному (17%) регіонах; у Центральному регіоні за В.Януковича готові проголосувати 8% опитаних, у Західному – 3%.

Ю. Тимошенко має найбільшу підтримку у Західному (21%) та Центральному (12%) регіонах; у Південному регіоні за неї готові віддати голоси 3% опитаних, у Східному регіоні – 3%.

А. Яценюк найбільшу підтримку має у Західному (17%) та Південному (7%) регіонах; у Центральному регіоні за нього готові віддати голоси 6% опитаних, у Східному регіоні – 3%.

Всеукраїнське опитування громадської думки було проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) протягом 4-15 листопада 2011 року. Методом інтерв’ю опитано 2037 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

За матеріалами: КМІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа