Експерти Всесвітнього економічного форуму назвали головну загрозу для світу

davos2024

Дезінформація та неправдива інформація – головний короткостроковий глобальний ризик у світі. До такого висновку дійшли експерти Всесвітнього економічного форуму в Давосі, йдеться в Доповіді про глобальні ризики. Загалом участь в опитуванні взяли майже півтори тисячі фахівців.

Аналіз перелічує як короткострокові, так і довгострокові ризики. Дезінформація очолила список найбільших короткострокових загроз вперше. Більш ніж половина експертів, 53%, називають неправдиву інформацію небезпечною особливо для сфери “Технології”. Фахівці кажуть, що цей ризик залишатиметься найбільш актуальним упродовж найближчих двох років.

“Дезінформація швидко піднялася в рейтингах на перше місце за дворічний період, і ризик, імовірно, стане гострішим у міру проведення виборів у кількох країнах цього року”, – йдеться в доповіді.

Нині не потрібно мати спеціальних навичок, аби поширювати дезінформацію, процес може відбуватися завдяки штучному інтелекту, наголошують експерти.

“[Це вже призвело] до вибухового зростання фальсифікованої інформації й так званого синтетичного контенту – від складного голосового клонування до підроблених вебсайтів”, – йдеться в доповіді.

Також у переліку короткострокових ризиків – екстремальні погодні умови, соціальна або політична поляризація, міждержавні збройні конфлікти, дефіцит економічних можливостей, інфляція, вимушена міграція, рецесія, а також забруднення.

Серед довгострокових ризиків в десятирічній перспективі фахівці перелічили: екологічні ризики, екстремальні погодні умови, критичні кліматичні зміни, втрату біорізноманіття, колапс екосистеми, а також нестачу природних ресурсів. Дезінформація також є в цьому списку – на п’ятій позиції.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа