Експерт Ґудзонівського інституту: США мають перезавантажити зовнішню політику

США повинні перезавантажити зовнішню політику, якщо хочуть залишатися потужним гравцем на світовій арені, заявив Люк Коффі, старший науковий співробітник Ґудзонівського інституту США в матеріалі для саудівської газети Arab News.

“Конґресменам час припинити політичні ігри й почати співпрацювати з опозицією, аби спільно знайти шлях для відновлення репутації та ролі США у світі. Друзі, партнери та союзники США вивчають події уважно і цікавляться як ситуація розвиватиметься у майбутньому. Тим часом противники США відчувають слабкість, нерішучість і розколи, не лише серед політичного устрою США, але й серед американського народу”, – каже Коффі.

Експерт, зокрема, називає “поганою” роботу Конґресу за останній тиждень. “Він був особливо поганим для американського народу та партнерів країни по всьому світу. Південний кордон США залишається незахищеним, додаткове фінансування для України не затверджено”, – додає аналітик. 

Затримуючи допомогу для України, Конґрес США підриває позиції Вашингтона у світі, а також дає сигнал противникам країни – зокрема, Росії, Ірану та Китаю. “Розглядаючи питання суто зі сторони США, будь-хто неупереджений розуміє, що допомога Україні є в національних інтересах Сполучених Штатів Америки. Росія – один із її основних суперників. А Європа, яка нині дестабілізована через російське вторгнення в Україну, є одним з найважливіших економічних партнерів США”, – наголошує Коффі.

Попри очевидні переваги від допомоги Україні, окремі члени Конґресу США обирають політичну дрібʼязковість й роблять все, аби блокувати підтримку Києву. “Фактично вони готові пожертвувати партнерами США в Україні через внутрішні політичні сварки у Вашинґтоні. Це надсилає жахливий сигнал як друзям, так і ворогам. Безумовно, партнери та друзі Америки уважно спостерігають за цим драматичним розвитком подій. Якщо вони не звертають увагу на те, що відбувається у Вашинґтоні, то повинні. 

Зважаючи на відсутність підтримки України, якщо ви були б партнером США в небезпечному регіоні, було б розумно ставити собі питання, чи не ви наступні залишитесь наодинці. Наприклад, чи можуть Тайвань, Японія та Південна Корея дійсно розраховувати на підтримку Конґресу під час конфлікту в Східній Азії?”, – підсумовує Коффі.

Повний текст можна прочитати за посиланням

Переклад СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа