Достатня допомога Україні для перемоги зменшить загальну ціну війни

Czolij2

Деякі експерти та пильні спостерігачі правильно оцінили, що Захід надав Україні достатньо допомоги, щоб не програти повномасштабну неспровоковану війну Росії проти України, але недостатньо, щоб виграти її.

Якщо Захід хоче зупинити кровотечу – як у прямому, так і в переносному значенні – він повинен зараз надати Україні всю необхідну допомогу, щоб в найближчому майбутньому виграти цю війну з її далекосяжними наслідками.

Очевидно, це єдино правильний і розумний вчинок, оскільки Україна продовжує платити найвищу ціну, жертвуючи життями цивільних і військових, щоб відновити свою територіальну цілісність і захистити Європу від імперіалістичних планів Кремля. Якщо Україна не зупинить Росію зараз і не виграє війну, тоді Росія в кінцевому підсумку кине прямий виклик країні-члену НАТО, провокуючи нову світову війну та змушуючи країни Заходу посилати своїх юнаків і дівчат у бій.

Перевірка реальності необхідна для тих, хто не бачить повного масштабу та близькості цієї дуже реальної загрози і, отже, відкрито чи таємно виступають за те, щоб Захід припинив надавати військову допомогу Україні, часто повторюючи помилковий аргумент, що Україна не повинна отримати «чистий чек».

Перш за все, людські життя безцінні, і якщо Захід зможе нейтралізувати російську імперіалістичну загрозу в найближчому майбутньому, не жертвуючи власними людськими життями, залишивши лише Україну з цим пекельним тягарем, то очевидно, що Захід має віддати перевагу такому варіанту дій в цей час.

Більше того, хоча США та ЄС виділили значні суми на підтримку України, ніхто з них не надав Україні жодного «чистого чека» під час війни Росії проти неї.

Дійсно, 24 вересня 2023 року оглядач Bloomberg Найл Фергюсон проаналізував допомогу, яку США та ЄС надали Україні протягом геноцидної війни Росії, навівши такі вражаючі факти:

«США взяли на себе двосторонні зобов’язання перед Україною на загальну суму 76,8 млрд. доларів США. Як і все, що стосується слова «мільярд», воно звучить як багато грошей. Але це лише 0,33% ВВП США. Якщо взяти до уваги тільки військову допомогу Україні, то США витратили на корейську війну в 15 разів більше як частка ВВП, у п’ять разів більше – на війну у В’єтнамі, у п’ять разів більше – на війну в Перській затоці та в чотири рази більше – на війну в Іраку.

Ще один спосіб поглянути на цю війну в перспективі — порівняти суму, яку ЄС витрачає на підтримку України, з його витратами на інші недавні катастрофи. З 2010 по 2012 рік він витратив в 10 разів більше на фонд відновлення пандемії ЄС (незграбно названий NextGenerationEU) і в п’ять разів більше на допомогу єврозоні. З початку війни Німеччина, Італія та Великобританія витратили в сім разів більше на енергетичні субсидії для власних громадян ніж на допомогу Україні».

Зрештою, очевидно, що чим довше триватиме війна Росії, тим більшими будуть неоціненні людські втрати для України і тим вищою буде загальна ціна цієї війни для Заходу.

Ось чому Західні лідери повинні не тільки прямо зіткнутися з цією суворою реальністю, надавши Україні всю необхідну військову та економічну допомогу зараз, але й прямо пояснити це своїм виборцям і діяти відповідно, щоб забезпечити швидку перемогу України та наш колективний мир, безпеку і, зрештою, процвітання.

Евген Чолій

Президент Громадської організації «Україна-2050»

Почесний консул України в Монреалі

Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа