Далі буде?: оцінка військових спроможностей росії напередодні 2024 року

rus-z

Попри санкційні  обмеження, які мають послаблювати військові спроможності росії, країна-агресор досі зберігає економічні та військові можливості для ведення загарбницької війни в Україні. Військові та економічні показники свідчать, що росія готується до ведення тривалої війни.

Напередодні 2024 року аналітичний відділ УЦБС дослідив військові та економічні показники рф, можливу військову та фінансову підтримку України союзниками з відкритих джерел, з метою загальної оцінки можливостей проведення бойових дій в наступному році. 

Перша частина дослідження – оцінка військових спроможностей росії.

Російська економіка на даному етапі демонструє відновлення та вихід на стабільний рівень. Хоч санкції діють, проте вони стають малоефективними через постійне пристосування до них москви та пошуку їх обходу. Як наслідок, росія не тільки продовжує отримувати прибутки від експорту енергоресурсів в обхід обмежень, але й має змогу витрачати ці кошти для поновлення військових витрат, шляхом закупівлі підсанкційної технологічної продукції.

Видатки на військових в наступному році стануть рекордними від часу розпаду Совєтського Союзу. Загалом дві третини всього російського бюджету в прийдешньому році стосуватимуться війни в Україні.

Подібний розвиток подій несе великі виклики в 2024 році. Україна та її партнери мають бути готові до довготривалої війни.

Читати повний матеріал УЦБС на сайті

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа