CNN: Україна підготувала диверсантів у Росії та дає їм дрони для організації атак

українськийДрон

Вашинґтон, CNN — Україна розвинула мережу агентів і симпатиків усередині Росії, які працюють над проведенням диверсій проти російських цілей, і почала надавати їм безпілотники для організації атак, повідомили CNN кілька людей, знайомих із американською розвідкою.

Офіційні особи США вважають, що ці проукраїнські агенти всередині Росії здійснили атаку безпілотників на Кремль на початку травня, запустивши безпілотники з території Росії, а не доставляючи їх з України до Москви.

кремльгорить

Незрозуміло, чи інші атаки безпілотників, здійснені останніми днями, в тому числі одна, спрямована на житловий квартал під Москвою, і інший удар по нафтопереробних заводах на півдні Росії, також були здійснені з території Росії чи здійснені цією мережею проукраїнських оперативників. Але офіційні особи США вважають, що Україна розвинула диверсійні осередки всередині Росії, які складаються з проукраїнських симпатиків і оперативників, добре навчених веденню такого роду війни.

Вважається, що Україна надала їм безпілотники українського виробництва, і двоє американських чиновників заявили CNN, що немає жодних доказів того, що будь-які удари з безпілотників були нанесені з використанням наданих США безпілотників.

Офіційні особи не можуть однозначно сказати, як Україні вдалося відправити безпілотники в тил ворога, але два з джерел повідомили CNN, що вона встановила добре відпрацьовані контрабандні маршрути, які можна використовувати для відправки безпілотників або компонентів безпілотників до Росії, де вони потім могли бути зібрані.

«Готівка творить чудеса» Співробітник європейської розвідки зазначив, що російсько-український кордон великий і його дуже важко контролювати, що робить його придатним для контрабанди – те, що за словами чиновника, українці робили більшу частину десятиліття, коли вони ворогували. “Ви також повинні враховувати, що це периферійна територія Росії”, – сказав чиновник. «Виживання — проблема кожного, тому готівка творить чудеса».

Джерела розповіли CNN, хто саме контролює ці активи, також невідомо, хоча офіційні особи США вважають, що до цього причетні елементи української розвідувальної спільноти.

Президент України Володимир Зеленський встановив загальні параметри того, що мають право робити його служби безпеки та розвідки, повідомили два джерела, але не кожна операція потребує його підпису.

Відповідаючи на прохання про коментар, речник голови СБУ припустив CNN, що загадкові вибухи та удари безпілотників у Росії триватимуть. “Коментувати випадки “вати” будемо тільки після нашої перемоги”, – сказав він.

Цитуючи голову СБУ Василя Малюка, речник додав, що, незважаючи на це, «ватка» горіла, горить і буде горіти». «Бавовна» — сленгове слово, яке українці використовують для позначення вибухів, як правило, в Росії або на окупованих Росією територіях України. Його витоки сягають перших тижнів війни і пов’язані з тим, що російське слово «хлопок» дуже схоже на українське слово «бавовна».

«Кульмінація місяців зусиль»

Протягом останнього року в Росії лунає безперервний барабанний бій таємничих пожеж і вибухів, спрямованих на нафтові та паливні бази, залізниці, військкомати, склади та трубопроводи. Але офіційні особи помітили пожвавлення цих атак на російській землі в останні тижні, починаючи з нападу на будівлю Кремля.

Схоже, це «кульмінація місяців зусиль» українців зі створення інфраструктури для такого саботажу, повідомило одне з джерел, знайоме з розвідкою.

«Протягом кількох місяців дехто в Україні намагається бути більш агресивними», — сказав цей чоловік, виступаючи анонімно через делікатність американської розвідки. «І, звичайно, була певна готовність на вищому рівні. Проблемою завжди була їхня здатність це робити».

Керівник військової розвідки України Кирило Буданов постійно пропонував одні з найбільш нахабних планів операцій проти Росії та цінує символічні дії, заявили представники США CNN.

Засекречені документи Пентагону, які просочилися в Інтернет на початку цього року, показали, що ЦРУ закликало Буданова «відкласти» напади на Росію в річницю її вторгнення в Україну, повідомляє Washington Post. Згідно з секретними документами, Буданов погодився на прохання ЦРУ.

Але безпілотники були помічені під Москвою 28 лютого, через кілька днів після річниці війни.

Інший оприлюднений звіт розвідки США, отриманий CNN, джерелом якого є сигнальна розвідка, говорить, що Зеленський наприкінці лютого «запропонував завдати удару по позиціях російської дислокації в Ростовській області Росії» за допомогою безпілотників, оскільки Україна не має далекобійної зброї, здатної долетіти так далеко. . Незрозуміло, чи здійснився цей план, але нафтові об’єкти в Ростовській області загорілися після того, як за минулий рік кілька разів обстріляли їх, ймовірно, безпілотними літальними апаратами – атаки Росія зараз розслідує і звинуватила в «злочинних діях Збройних формувань України».

«Все, що я прокоментую, — це те, що ми вбивали росіян», — сказав Буданов Yahoo News минулого місяця, коли його запитали про вибух в автомобілі, в результаті якого минулого року в Підмосков’ї загинула донька відомого російського політичного діяча. Розвідувальне співтовариство США оцінило, що ця операція була санкціонована елементами українського уряду. «І ми продовжуватимемо вбивати росіян будь-де на цьому світі до повної перемоги України», – додав Буданов.

Розумна військова стратегія

Публічно високопоставлені чиновники США засудили удари всередині Росії, попереджаючи про потенціал ескалації війни. Але в приватній розмові з CNN американські та західні офіційні особи заявили, що вони вважають, що транскордонні атаки є розумною військовою стратегією, яка може відвернути ресурси Росії на захист власної території, оскільки Україна готується до великого контрнаступу.

У вівторок міністр закордонних справ Великої Британії заявив журналістам, що Україна має «право спрямовувати силу за межі своїх кордонів, щоб підірвати здатність Росії використовувати силу в самій Україні. Законні військові цілі за межами її власних кордонів міжнародно визнані частиною самооборони нації… Ми повинні визнати це».

Французький віце-адмірал Ніколя Вожур, начальник оперативного штабу Об’єднаного штабу, заявив CNN у п’ятницю, що атаки всередині Росії є просто «частиною війни» і дають можливість надіслати повідомлення населенню Росії. «Там йде війна, і це може хвилювати вас [російську громадськість] у майбутньому», — сказав Вожур про напади.

«І тому це хороший спосіб для українців звернутися не лише до Володимира Путіна, а й до російського населення», – додав він. Щодо нападів він сказав, що Україні «не заборонено» про це думати.

Крім того, українські офіційні особи в приватному порядку заявили, що вони планують продовжувати атаки всередині Росії, оскільки це хороша тактика відволікання, яка змушує Росію піклуватися про власну безпеку вдома, повідомляє джерело в США, яке спілкувалося з українськими офіційними особами в останні дні.

У оновленій розвідці Міністерство оборони Великої Британії заявило, що атаки проукраїнських партизанських груп і удари безпілотників у прикордонному районі Бєлгорода змусили Росію розгорнути «повний спектр військової вогневої потужності на власній території».

«Російське командування тепер стоїть перед гострою дилемою, — йдеться в повідомленні, — чи посилювати оборону в прикордонних регіонах Росії, чи зміцнювати свої лінії в окупованій Україні».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа