Аналітики ISW спрогнозували дії Путіна щодо війни в 2023 році

putin_agressor

Президент росії володимир путін, найімовірніше, продовжуватиме військові операції в Україні, щоб утримати окуповані території, завоювати нові, а також створити умови для припинення підтримки України країнами Заходу.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Там зазначили, що путін заплатив дуже високу внутрішню ціну за ці мобілізаційні зусилля втечею сотень тисяч росіян до інших країн, безпрецедентними протестами та настільки ж безпрецедентною критикою діяльності російської армії та російського уряду.

«Ця ціна має сенс, якщо путін має намір продовжувати боротьбу і визнає необхідність доправити підкріплення в Україну прямо зараз, щоб утримувати свої позиції достатньо довго для того, щоб прибули нові призовники і переламали ситуацію на його користь, як він може думати. Це має набагато менший сенс, якщо він має намір перейти до використання тактичної ядерної зброї або в спробі виграти війну, або в надії забезпечити припинення вогню чи якийсь інший вихід із ситуації на вигідних умовах», – додали вони.

Крім того, дослідники зазначають, що на подальші дії російського агресора впливатиме те, чи вдасться йому, як він на це розраховує, «зламати волю Європи шляхом припинення поставок російських енергоносіїв протягом зими» і зупинити поставки західної допомоги Україні.

«Європейські уряди демонстративно підготували своє населення до важкої зими, зробили якнайкращі запаси енергії та встановили умови для зменшення споживання енергії навіть зі значними економічними витратами. Ці дії сигналізують про те, що європейські лідери готові до такого тиску, з яким вони можуть зіткнутися на початку холодної пори року. путін може сподіватися, що вони не зможуть протистояти цьому тиску всю зиму», – йдеться у звіті.

З огляду на це путін вирішуватиме чи відправляти навесні нових російських військових на війну, чи діяти іншим чином.

«Путін навряд чи піде на ескалацію з використанням тактичної ядерної зброї, якщо тільки несподіваний провал російської армії не дозволить українським силам здійснювати неконтрольоване просування по всьому фронту. Така ситуація можлива, але малоймовірна. Надзвичайно малоймовірно, що путін буде прагнути до прямого військового конфлікту з НАТО. путін, швидше за все, продовжуватиме натякати на можливість тактичного використання Росією ядерної зброї та нападів на НАТО, однак це буде частина його зусиль зламати волю Заходу з продовження підтримки України», – заявили в ISW.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа