Вшанування пам’яті Героїв України 6 і 7 липня на оселі СУМ в Елленвілі, Нью-Йорк

elenville19

Рада Українських Державницьких Організацій Світу (РУДОС) провела щорічну церемонію вшанування пам’яті Героїв України “Свято Героїв” на Оселі Спілки Української Молоді (С УМ) в Елленвіллі Нью-Йорк. Цього року були відзначені наступні ювілеї: 90-річчя від дня заснування ОУН, 110-річчя від дня народження та 60-річчя вбивства Степана Бандери та 5-річчя Небесної Сотні.

IMG_1732

Захід розпочався з круглого столу 6 липня, тема якого – «90-річчя ОУН» у світлі відновлення національної пам’яті України та 5-ї річниці Небесної Сотні та війни російської агресії на Донбас і Крим. Модератором дискусії виступив д-р Вальтер Зарицький, Президент Українсько-Американська Фундація “Воля”, а доповідачі були д-р Володимир Бірчак, академічний директор Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР), колишній заступник директора архівів СБУ та Аскольд Крушельницький кореспондент у Вашингтоні Kyiv Post та довголітний міжнародний кореспондент різних британських та американських видань. У суботу паралельно святкуванню відбувся 9-тий фестиваль “Надія Є”. У вечірній альтернативній рок-група The DOOX, з Києва, виступила перед аудиторії кілька тисяч чоловік. The DOOX поєдоють традиційні народні мотиви в альтернативній інтерпретації рок. Під час концерту вони присвятили пісні Українським Січовим Стрільцям, тимчасово переміщеним особам в Україні, нинішнім борцям за суверенітет України і поетові Василю Симоненку.

IMG_1744

У неділю, 7-го Липня. Святу Літургію на згадку про всіх українських героїв, які віддали своє життя, відсвяткували протоієрей Ігор Мідзак і преподобний Василь Гриньків, після чого відбулася церемонія покладання вінок в присутності близько 400 учасників з усього східного узбережжі США. Пам’ятна програма складалася з вступного слова Адріана Длабоги, голови Спілки Української Молоді Америки (СУМ-А), святочного доповідача д-ра Володимира Бірчака та музичного виконання учасників табору СУМ-А для підготовки молодіжних кадрів. Церемонія була завершина урочистою покладання вінок до пам’ятника українським героям на території Оселі СУМ. Михайло Грицковян , голова оргкомітету заходу та член Українсько-Американська Фундація “Воля”,був ведучим церемоніями.

IMG_1728

У заході взяли участь такі організації та індивідуальні представники: Український Когресовий Комітет Америки (УККА) , Українсько-американська фундація Воля, СУМ, ООЧСУ, ОЖ ОЧЧСУ, Ліга українських політичних в’язнів, Товариство УПА, Українсько-Американські Ветерани, Організація Оборони Лемківщини ( ООЛ), представників Фонду Українського Вільного Університету, Український Народний Союз (УНА), Асоціації Українських Католиків “Проведіння” , Федеральна Кредитова Спілка СУМА-Йонкерс та Фонду Українського Національного Дому Пассайка. Організатори святкування також отримали вітання від Преосвященного Бориса Гудзяка, Митрополита Філадельфійського Української Греко-Католицької Церкви, єпископа Івана Бури, Посла України в США Валерія Чалия, Богдана Качора, Президента Світової Ліги Українських Політичних В‘язнів та Андрій Футей, президент УККА.

SvyatoHeroiv2019

Опубліковано Головне, Українці в світі.