Волонтерство в Україні має всі шанси вийти на вищий рівень співпраці з іноземними партнерами

IMG-20231215-WA0038

Саме такий висновок можна зробити за результатами участі представників благодійної організації «БФ «Help for Ukraine» в Українському форумі «Herkulesaufgabe des Wiederaufbaus», що пройшов днями у Мюнхені і був присвячений відбудові України, її розвитку та співпраці обох держав.

IMG-20231215-WA0020

Форум відбувся за участі представників німецького бізнесу та влади з обох сторін. Організувала його Баварська промислово-торгівельна палата (BIHK) у співпраці з Державним міністерством економіки, регіонального розвитку та енергетики Баварії. Іншими ключовими партнерами стали Східний комітет німецької економіки та Представництва економіки Баварії в Україні (AHK Україна) спільно з Українською іноземною торгово-промисловою палатою.

IMG-20231215-WA0017

З німецької сторони у заході взяли участь міністр економіки Баварії Губерт Айвангер, керівник відділу Східної Європи, Південного Кавказу, Центральної Азії та керівник робочої групи з питань України Німецької промислово-торгівельної палати (DIHK) Андре Фрітше, представник Міністерства економіки, земельного розвитку та енергетики Вільної Землі Баварія Андреас Ройхляйн, Голова Правління Німецько-Української промислово-торгівельної палати (AHK Ukraine) Райнер Перау, член Правління Торгово-промислової палати Мюнхена та Верхньої Баварії Крістоф Ангербауер.

IMG-20231215-WA0023

Україну на Форумі представляли віце-прем’єр-міністр України з питань реконструкції, міністр з питань розвитку інфраструктури Олександр Кубраков, генеральний директор UkraineInvest Сергій Цівкач, стратегічний радник UkraineInvest Костянтин Лісничий та інші шановані гості. З благодійних українських організацій на форумі була представлена лише одна – БФ «Help for Ukraine».

IMG-20231215-WA0024

Відбудова післявоєнної України — це доволі складне завдання, в якому німецька економіка може відіграти вирішальну роль. Тому представлені на форумі компанії мали змогу дізнатися з перших вуст про поточну ситуацію та стратегію відновлення України, налагодити контакти з представниками бізнесу нашої держави.

IMG-20231215-WA0006

З вітальним словом до присутніх звернувся Губерт Айвангер, державний міністр Міністерства економіки, регіонального розвитку та енергетики Баварії. Надалі присутні обговорили питання реконструкції та економічного майбутнього України, її потреб та можливостей для баварських компаній зробити внесок у реконструкцію нашої держави. Способи та методи, якими баварські компанії можуть сприяти відбудові тощо.

IMG-20231215-WA0029

«Благодійні організації, – зазначив Президент БО «БФ «Help for Ukraine» Степан Асланян, – не повинні стояти осторонь відновлення та розбудови нашої держави. Створюючи та розвиваючи нові проекти, спрямовані на повоєнне відродження України в співдружності з європейською спільнотою, ми здатні ефективно допомогти. Такі заходи – це шанс для благодійних організацій налагодити ефективну співпрацю з іноземним бізнесом, стати рівноправним партнером на взаємовигідних умовах. Така співпраця – реальна. Ми вже на сьогодні створюємо та реалізовуємо проекти із залученням бізнесу. Це ж можуть робити й інші волонтерські організації. Адже волонтерство – це передусім вирішення проблем тих, хто цього потребує. А не просто збір донатів і закупівля необхідного з передачею його потребуючим».

IMG-20231215-WA0041

Також присутні могли не лише обмінятися думками, а й відвідати виставкові стенди таких організацій, як AHK Ukraine, Germany Trade & Invest, Invest in Ukraine, Platform Rebuild Ukraine, Eastern Committee, Euler Hermes і Bayern International.

P.S.

БФ «Help for Ukraine» – благодійна організація, заснована в перші дні повномасштабного вторгнення. Надає допомогу постраждалим від війни українцям, медзакладам і ЗСУ. Під його постійною опікою знаходиться понад 100 військових частин, лікарень і шпиталів. Адресну допомогу за час існування фонду вже отримало понад 80000 переміщених осіб із зони бойових дій, близько 50 дитбудинків, інтернатів, садочків і шкіл. Третина всього – а це понад 1700 тон гуманітарної допомоги – медикаменти і обладнання, з якого 250 одиниць – дороговартісного діагностувального.

Фонд не збирає донати з пересічних українців, а знаходить міжнародних і українських донорів, меценатів. Це – 150 спеціалізованих громадських організацій, компаній і фондів, іноземних бізнесів, установ з-понад 10 європейських країн: США, Німеччини та ін.

Одним із найвагоміших реалізованих із закордонним бізнесом проектів є забезпечення АТ «Миколаївобленерго» 169,7 тон вкрай необхідного обладнання: трансформаторів, генераторів, автоматичних вимикачів, трансформаторної оливи, кабелю, інструментів і спецодягу за допомогою партнерів у Німеччині – Петри Шуле Ритер і Вадима Денисенко з БФ «Stand with Ukraine», Пітера Хоффмана і Харальда Бургиньона із заводу «AllgäuNetz».

Прес-служба БО «БФ Help For Ukraine».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа