В Москві завершують повзучу ліквідацію української бібліотеки

our

Повзуча ліквідація Бібліотеки української літератури закінчується. Що ж, цілком природний результат. Зазначимо, що не було опублікованого обґрунтування подібного кроку російської влади. Взагалі, не було офіційного повідомлення про закриття бібліотеки. Досі колективу нічого не сказали, що буде з бібліотекою, що буде з ними. Просто передають фонди. Апаратне крутійство. Хіба що влада не наважується прямо заявити про ліквідацію, бо зразу ж підніметься хвиля обурення. Тільки книжки вивозять. Може придумали бібліотеку без книжок.

Фонди передають в бібліотеку іноземної літератури до т. зв. Центру слов’янських культур. І все б нічого, якби це було від самого початку. Якби не було офіційного відкриття Бібліотеки української літератури, досить плідної роботи деякий час, затим поліцейських наїздів, фабрикування криміналу, … і повзучої ліквідації. Але що було, те було. І все це залишиться на сторінках історії.

Загалом історія повторюється, коли сталінський режим у 1938 р. ліквідував українську бібліотеку в Москві. Тоді книги перевезли … в підвал, а в кінці 40-х р.р. залишки фонду передали навіть не в Київ, а у Львів.

Гадаємо, що можна обійтися без додаткових коментарів. А висновки, вони на поверхні. Українська бібліотека в Росії не вписується в “русский мир”.

Колектив Бібліотеки прощається з читачами (звернення від співробітників Бібліотеки української літератури):

«Шановні слухачі курсів української мови, читачі бібліотеки!

Можливо Ви вже чули інформацію зі ЗМІ, можливо ні. Але ось, на жаль, підійшов момент, коли закінчується 10-річна історія бібліотеки української літератури на вул. Трифонівській 61. Зараз стороння фірма пакує книжки у коробки і перевозитиме їх до бібліотеки іноземної літератури. Вже майже спаковано абонемент, в процесі читальний зал. ми ж лише маємо до 10го березня повідомити усіх читачів, що надалі книги з ношої бібліотеки Ви повинні питати за іншою адресою. Сподіваємося лише, що все, що написано в офіційному листі дійсно справдиться і Ви таки матимете можливість, при необхідності, взяти собі необхідну книгу.

Було приємно з Вами працювати, не втрачайте зацікавленості українською мовою та культурою!

Офіційний лист від адміністрації в додатку

P.s. якщо у вас на руках є бібліотечні книжки – здайте їх будь ласка.»

письмо о библиотеке ВГБИЛ

Додамо,що історія відновлення української бібліотеки в Москві йде від 1989 р. У 2006 р. бібліотека одержала нове приміщення на Трифоновській вул. І невдовзі опинилась під прицілом.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа