Українці Іспанії звернулися до уряду щодо походження фінансів Шарія

Українці в Іспанії. обурені активною антиукраїнською діяльністю Анатолія Шарія. звернулись до іспанського уряду. зокрема Міністра внутрішніх справ Іспанії звернути увагу на діяльність Шарія, на походження фінансування ( будинок куплений в Іспанії оцінюється приблизно в 1 мільйон євро ) У зверненні висловлено підтримку Президента України щодо скасування впродовж п’яти років ліцензії на трансляцію трьох проросійських телеканалів, які транслювали пропаганду, фінансовану країною-агресором. Небайдужі українці просять звернути увагу правоохоронних органів. враховуючи сумнівне минуле Шарія на його антиукраїнську діяльність. В імені п”ятьох організацій лист надіслав Голова Української Громади Іспанії за права. честь і гідність українців. Також миттєво відреагувала КРАІ (Координаційна Рада українських асоціацій Іспанії ) звернулась до телевізійної корпорації Atresmedia з вимогою вилучити провокаційні інтерв”ю Шарія. зокрема і його дружини, називаючи українців нацистами. Підтримка відповідних звернень продовжується і надалі буде представлятись в усі можливі іспанські інституції, як і також прохання це робити в інших європейських країнах, враховуючи те. що останнім часом активізувалась профінансов ана російська пропаганда не тільки в Європі, але і у всьому світі.
Лист українською мовою:
Міністерство Внутрішніх справ
Ministerio del Interior
Exmo. Sr.D. Fernando Grande-Marlaska Gómez
Звертаємось до Вас щоб поділитися занепокоєнням українських асоціацій. організацій. українців, які проживають в Іспанії, щодо російського втручання у внутрішні справи України..
Серед сучасних викликів, що стоять сьогодні перед світом, Україна ще й захищає свій суверенітет та землі, які вона втратила внаслідок російського вторгнення та агресії.
Росія втручається у внутрішні справи своїх сусідів, використовує безліч нових засобів для дестабілізації демократій у всьому світі, використовує Інтернет як зброю, створивши новий вид війни, гібридну війну. Одним з основних елементів гібридної війни є поширення неправдивої інформації та пропаганди не лише через Інтернет, а й через засоби масової інформації як і в Україні так і за кордоном.
З вище вказаних причин президент України Володимир Зеленський був змушений піти на складний крок згідно рішення Ради Національної Оборони України скасування впродовж п’яти років ліцензії на трансляцію трьох проросійських телеканалів, які транслювали пропаганду, фінансовану країною-агресором.
Ми, українці, що проживають в Іспанії, українські асоціації, організації в Мадриді та по всій Іспанії розуміємо та підтримуємо необхідність цього кроку, оскільки ми самі є свідками того, як ця пропаганда поширюється з початку війни на сході України.
Наприклад, колишній журналіст, проросійський відеоблогер Шарій Анатолій Анатолійович, який зараз проживає в Іспанії, розміщує у своїх блогах відеозаписи з російською пропагандою проти всього українського: він виступає проти використання української мови, дискредитує Державний герб, прапор і гімн України. публікує неправдиві дані, які зневажають українську армію, український уряд та Україну, згідно Вікіпедії.
Ми всі поважаємо право на свободу вираження поглядів, але досвід пана Шарія викликає у нас підозру щодо його намірів. Маючи сумнівне кримінальне минуле, знайшовши притулок у Литві та деякий час переховуючись у Нідерландах, він придбав будинок в Іспанії в Рода-де-Бера, муніципалітет Таррагони. який оцінюється приблизно в один мільйон євро, що ви можете переглянути за цим посиланням: https://www.pravda.com.ua/news/2020/07/7/7258547/)
Ми стурбовані походженням фінансування, яке дозволяє йому мати таку високу купівельну спроможність, і, перш за все, проведенням численних дезінформаційних заходів, що дискредитують Україну.
Ми поділяємо захист основних прав усіх людей, які живуть в Іспанії, але ми не можемо бути байдужими до масової дезінформації та пропаганди щодо України. яка також поширюється Іспанією.
Ми звертаємось до Вас високошановний пане міністре, звернути увагу на вид діяльності, який здійснюють відповідні люди, зокрема пан Шарій, і протидіяти в майбутньому очевидні1й та зацікавленій дезінформації і тим самим сприяти співпраці з міжнародною спільнотою, звільнити окуповані та анексовані території та відновити мир в Україні та Європі.
З повагою:
Михайло Петруняк Кметюк
Президент Федерації українських асоціацій в Іспанії
Ольга Дзюбан
Президент Української асоціації “Джерело”. Каталунія
Марія Курницька
Президент асоціації українців Кантабрії “Оберіг”
Олена Косенко
Президент української асоціації в Астурії “Віче”
Юрій Чопик
Голова Української Громади Іспанії за права, честь і гідність українців
149560509_3483257068451560_835330098244671347_o149187886_3483284768448790_7570204055930795182_o

 

Опубліковано Українці в світі.