СКУ привітав ухвалення Заключної заяви та рекомендацій Парламентським комітетом Асоціації ЄС-Україна

Світовий Конґрес Українців (СКУ) вітає Заключну заяву та рекомендації Парламентського комітету Асоціації ЄС-Україна (ПКА), прийняті за результатами Восьмого засідання ПКА 17‑19 вересня 2018 р. у Львові та Івано-Франківську.
ПКА підтвердив свою подальшу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, водночас ще раз засуджуючи агресивну та експансіоністську політику Російської Федерації, що дестабілізує загальну безпекову ситуацію як в Україні, так і загалом у Європі.
СКУ вітає заклики ПКА до ЄС призначити спеціального посланника ЄС з питань Сходу України і Криму та підтримати розгортання справжньої миротворчої місії ООН на Донбасі.
У контексті розвитку відносин між ЄС та Україною СКУ приєднується до ПАК у визнанні нинішніх досягнень в українських реформах у багатьох сферах діяльності, які посилюють інтеграцію України до ЄС, та у підтвердженні, що виконання умов Угоди про асоціацію між ЄС і Україною є лише початком майбутніх відносин між ЄС і Україною.
СКУ також підтримує ПАК у схваленні ініціювання Президентом України Петром Порошенком законопроекту про внесення змін до Конституції України, що стосуються стратегічного курсу України до повноправного членства в ЄС та НАТО.
Вітаючи антикорупційні заходи, які були запроваджені в Україні, СКУ долучається до ПАК у повторному заклику, щоб Верховна Рада України якнайшвидше скасувала положення, що зобов’язує діячів громадянського суспільства, які працюють у сфері боротьби з корупцією, заповнювати електронні декларації.
“Світовий Конґрес Українців високо оцінює всеохоплюючий характер Заяви і рекомендацій Парламентського комітету Асоціації ЄС-Україна та готовий і далі сприяти здійсненню реформ та подальшому розвитку відносин між Україною та ЄС,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
З повним текстом Заключної заяви та рекомендацій ПАК можна ознайомитись ТУТ.

Опубліковано Українці в світі.