Інавґурація культурного сезону українців Вармії та Мазур

У суботу 4 вересня у Будинку культури в Срокові відбулося відкриття XXVI Культурного cезону українців Вармії та Мазур. Він збігся з 30-тою річницею відновлення української держави і йому передувала презентація виставки під назвою ,,Війномиря”. Автором фотовиставки є відомий художник Олександр Харват з Рівного, який декілька днів перебував на лінії фронту. На світлинах зображені українські воїни, які захищають Батьківщину перед московською навалою.

DSCF8945 (Copy)

Іронічний заголовок відноситься до кремлівської пропаганди, яка хоче навязати світовій спільноті брехливий наратив щодо війни на сході України. ,,Москва хоче за всяку ціну відмазатися від своєї присутності та злочинів вчинених на Донбасі – зазначив голова Ольштинського відділу ОУП та ініціатор заходу Стефан Мігус.

DSCF8970 (Copy)

,,Виставка усвідомлює нам, що Україна платить високу ціну за свободу, самостійність за європейський вибір”, – сказав війт Сроковської Гміни Марек Ольшевський. Закликав також до солідарності з Києвом, який чинить опір російській агресії.

DSCF9005 (Copy)

Присутні хвилиною мовчання вшанували память загиблих учасників війни на Добасі.

DSCF9022 (Copy)

Серед запрошених гостей присутні були зокрема віце-консул України в Гданську Олександр Марцінів, віце-маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Мирон Сич, голова комітету у справах національних та етнічних меншин Ярослав Слома, уповноважений маршалка воєводства у справах національних та етнічних меншин Віктор-Марек Лейк, заступник голови Кентшинської повітової ради Мирослав Бобровський, бургомістр Кентшина Ришард Недзюлка, заступник бургомістра Бартошиць Кшиштоф Гецьман, директор Комплексу шкіл з українською мовою навчання у Гурові-Ілавецькому Марія-Ольга Сич та голови місцевих гуртків ОУП.

DSCF9032 (Copy)

Мирон Сич пригадав присутнім, що на територію нинішнього воєводства в ході операції ,,Вісла” 1947 р. було переселено найбільше число українців. Завдяки суспільній роботі та церкві вдалося зберегти українську ідентичність. Великі зміни наступили після 1989 р., коли нацменшини у Польщі можуть розраховувати на допомогу держави. ,,Хочу щиро подякувати пану Мареку Ольшевському за його підтримку”, – сказав М. Сич.

DSCF9044 (Copy)

У своїй промові Ярослав Слома підкреслив, що незалежна Україна є гарантом того, що ,,імперія зла якою був Радянський Союз не відродиться. А саме цього сьогодні прагне Путін порушуючи післявоєнний світовий порядок. ,,У нас одна стратегічна мета – спільні дії України та Польщі в рамках НАТО та ЄС”, підкреслив Я. Слома

DSCF9036 (Copy)

Віце-консул України в Гданську Олександр Марцінів подякував діячам за популяризацію української культури на Вармії та Мазурах. Він висловив також подяку представникам місцевого самоврядування за допомогу в організуванні цього типу заходів.

На завершення війт гміни Марек Ольшевський та голова Сроковської ланки ОУП Богуслава Табака подякували артистам за чудовий концерт.

Того року глядачі мали змогу подивитися виступ концертної бригади оркестру Військової академії м. Одеси та ансамблю ,,Бризз Одеси. На сцені виступили також гурт ,,Друзі з Венгожева та ансамбль ,,Журавка з Гурова-Ілавецького.

Захід оргaнізували Ольштинський відділ, Сроковський гурток ОУП та Сроковський осередок культури.

ас

Опубліковано Українці в світі.