День Покрови в Сіднеї, Австралія

Марічка Галабурда – Чигрин

22448657_10211025019801457_4697226586270493389_n14 жовтня християни світу святкують день Покрови Пресвятої Богородиці.

Цього року в Києві відбувся в суботу 14.10.2017 багато тисячний (до 20 тисяч) Марш патрійотів в пошані до 75 ліття постання УПА, Небесної Сотні, Захисників України. Я дивилася на кілька репортажів і піднісся мій настрій. Кілька тисяч молоді, дітей, старших, ветеранів війська, з хоругвами, прапорами, смолоскипами скандували патрійотичні гасла!

В неділю 15 жовтня 2017 Свято Покровська Парафія в Гомбуш – УАПЦ, в Сіднеї, відзначила своє Парафіяльне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Такі свята в цій парафії, де був і провідним членом мій покійний чоловік др. Михайло Чигрин, ( й був ведучим тих свят) – є одним з найважливіших подій в Парафії.

Церква була виповнена. Богослужбу відслужив отець Михайло Смолинець. Співав хор під дириґентурою пані Лариси Ковальчук.

Прислужували отцеві 5 прислужників, один з Канбери. Артор Левікс, Крістофер Люлька, Матейко Таранець, Володимир Левін, Юрко Шеремета.

Під час Служби Божої отець Михайло Смолинець молився за прихильність до образу Божої Матері, як Покровительки нашого народу. У своїй цікавій проповіді наголошував, що це покровительство тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж по сьогодні. Таку небесну підтримку, опіку й заступництво, хоче кожна людина, родина й народ. Тому свято Покрови завжди було і є для нашого народу днем великого вияву любові і вдячності до Пресвятої Богородиці та днем радісної прослави і звеличення її Покрови.

Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало український народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і спокій на нашій землі.

Отець наголосив і на тому, що в Україні і діяспорі св. Покрови це День Козацтва, День УПА, День захисника України і вшановуємо память поляглих в теперішній війні проти московського загарбника, і згадуємо тих, хто поляг в жорстокій війні і «Небесну Сотню».

Захмарене небо, за яке сховалося сонце, доволі сильний вітер подував а було і парно, ( схулялося на дощ, який такий потрібний) стало причиною, що отець рішив не проводити обходу з іконами й хоругвами навколо Церкви.

На святочному обіді, яким керував голова Парафіяльної Ради Володимир Войтович, вітав численних присутніх.
Згадав основоположників Парафії, живих і тих хто вже віддійшов у засвіти
а які сьогодні є в наших думках. Просив відспівати «Вічну Память»! Присутні встали та хвилиною мовчання вшанували їх світлу память! Понеслись звуки сумних акордів пісні по залі.

22448194_10211025023241543_8204614514777914140_n

Був присутнім і високодостойний Посол України др. Микола Кулініч, який приїхав з Канберри на свято. У свойому слові він говорив про те, що культ Богоматері, як покровительки нашого народу, існує від княжих часів. Козацьку традицію вшанування Покрови продовжили воїни УПА, обравши 14 жовтня днем зброї і заснування Української армії. Традицію ніякі вороги й війни не обірвали. А в незалежній Україні цей день Покрови стало все національним святом і війська.

Достойний посол згадав про те, що в Канберрі під сучасну пору перебувають українські офіцери, представники Збройних сил України.

А це майор Костянтин Козьма – безпосередньий учасник АТО, який доносить правду про події в Україні своїм австралійським колегам тут. Та капітан першого рангу Дмитро Донський. Обоє навчаються та викладають, в Австралійському оборонному коледжі Канберри у рамках програми підтримки української армії австралійським урядом.

Дякував посол України за допомогу, яку Парафія регулярно доставляє в Україну воякам і дітям, які стратила батька в теперішній війні.

Вітали присутніх від Стейтової Управи Союзу Українок – голова пані Неля Бабінець, а Голова Громади Сідней Андрій Білинській привітав ще і від учнів й вчителів Центральної Школи ім кн Ольги – присутніх з Празником.

Відбувся традиційний концерт в якому брали участь: хор парафії. Грали на скрипці й флейті музичний твір Матей і Герасим Таранець. Деклямували трьоє учнів Центральної Школи вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну» Кристофер Люлька, Поліна Білинська, Кристіян Борис. Ще Поліна заспівала дві сучасні пісні. Нагородили їх гучними оплесками.

Лариса Ковальчук заспівала з альбому пісень УПА одну пісню й одну лемківську й попросила мене з нею заспівати в дуеті, що ми зробили без ніякої проби чи репитиції.
Вона так все робить. Я вважала, що коли ми відзначаємо на другому кінці світа разом з Україною в серцях і думках 75 річницю УПА, щоб всі разом заспівали
«О, Україно» і «Ой, у лузі червона калина».

І всі співали присутні. Пані ще хотіли співати, так ведучий свята оголосив , що можна брати печево, каву й чай .

22489742_10211025021001487_4817130579128783299_n

Була роззіграна льотерія, після чого і закінчилася концертово-розвагова частина свята. Пан Володимир Войтович й Отець Михайло подякували всім, що причинився до проведеного гарного свята.

Минув ще один радісний день в житті Парафії, який розпочався молитвою до Богородиці й нею й закінчився.

Ми, в Сіднеї гідно віддали честь і славу Героям України різних часів.

Опубліковано Українці в світі.